Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Rifat Kukaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Rifat Kukaj    17/9/2010, 13:56

Punė e madhe

Punė e madhe pse n’luadhe
Nuk kullot asnjė kunadhe.

Punė e madhe pse n’Ulqin
Nuk jeton asnjė pinguin.

Punė e madhe pse nė Shkodėr
Hidhen n’valle ‘dhe pa lodėr.

Punė e madhe pse n’Shėngjin
Lopa ha ndonjė shalqin.

Punė e madhe pse n’Tiranė
Askush s’lahet nė lumin Lanė.

Punė e madhe pse nė Vlorė
S’ka dordolec as dėborė.

Punė e madhe pse n’Sarandė
Ka shtėpi edhe me verandė.

Punė e madhe pse n’Tropojė
Pėrrallat tregohen me gojė.

Punė e madhe pse nė Strugė
Dikush ha me dy lugė.

Punė e madhe pse nė Shkup
Macet nuk pijnė shurup.

Punė e madhe pse n’Preshevė
Dikush hidhet e bėn grevė.

Punė e madhe pse n’Koliq
Foshnjat lindin lakuriq.

Punė e madhe pse n’Pollatė
Nuk ka bisht ndonjė sopatė.

Punė e madhe pse n’Gjilan
Nuk brrurin asnjė luan.

Punė e madhe pse n’Prishtinė
Dikush ngutet me makinė.

Punė e madhe pse n’Llap
Dikush nxiton me vrap.

Punė e madhe pse n’Orllat
Ndonjė fėmijė pshurret n’shtrat.

Punė e madhe pse n’Llaushė
Dikujt i dalin rrenėt n’fushė!

Punė e madhe pse n’Tushilė
Nuk ka deve as gamilė.

Punė e madhe pse n’Rogovė
S’gjendet fusha Domosdovė.

Punė e madhe pse nė Zym
Ēdo shtėpi nxjerr nga njė tym.

Punė e madhe pse n’Prizren
Njė mi mbytet nė legen.

Punė e madhe pse n’Istog
Djeg mustaqet njė maēok...

Punė e madhe pse Eskimwt
Nuk i mbjellin pemė-perimet.

Punė e madhe pse n’Angli
Nėnat nuk gatuajnė fli.

Punė e madhe pse nė Denjepėr
Nuk mban syze dhi e egėr.

Punė e madhe pse Tibeti
Rri mbi kokėn e ēdo mbreti.

Punė e madhe pse Sulltanėt
Nuk i panė kurrė ekranėt.

Punė e madhe pse n’Saharė
Nuk ka barė as kostarė.

Punė e madhe pse Kali i Nilit
S’ia theu nofullat Krokodilit.

Dhe i thanė Kalit tė Nilit:
-Pse s nuk ia then nofullat
Krokodilit?
Dhe tha kali i Nilit:
-Nga tė marr fuqinė?
S’po ma jepni tagjinė!...

E dėgjuan dy beduinė
Ia shpurėn tagjinė,
Njė anije plot me grurė
Ia shpurėn nėn njė urė.

Pėrlau tagjinė,
Mori fuqinė
Kali i Nilit
U hodh
Ia theu nofullat
Krokodilit!

Punė e madhe pse Platoni
S’dinte ē’ishte telefoni.

Punė e madhe pse ra Troja
Punė e madhe, m’u lodh goja...

Por nuk ėshtė edhe punė e vogėl
Deri sa krimbi shpon njė gogėl!...

***

Punė e madhe pse m’duartrokitėt
Unė u lodha-
Ju ndoshta u zbavitėt....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Rifat Kukaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: