Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Riat Ajazaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Riat Ajazaj    17/9/2010, 13:50

kėmbanat e mbrėmjeseh ē' po hyjnė nėpėr vathėt e strehėve
rrathė- rrathė zėrat e moēėm
zogu i lehtė
imagjinarė
mėdyshtė ta braktisė folenė
ku tė shkoj
ku tė vejė
cilėn botė ta pėrkdhelė
i mbytur nga tė rėnat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Riat Ajazaj    17/9/2010, 13:52

kurtha e natėsne nisemi me gazin e brendshėm tė llampės
me hapat e marra hua nga vetvetja
e sillemi e sillemi pa u ndalė
si grimcat e dritės nė rrethin e ndezur
ne nisemi me gazin e fshehur tė llampės
tė mbėrrijmė njė botė tjetėr
e sillemi e sillemi tė harruar
si grimcat e dritės nė rrethin e ndezur

------------------------------------

ajme ditėve me erėderi te dhoma e librave
lėshuan zė ditėt e sė kaluarės
u mbyllėn shtėpitė e rrugėt e fshatit mbetėn nė shi
kulmet nuk u prishėn
pėr ēudi

nga larg dėgjohen tė rrahurat e llamarinės
e vetmja zhurmė dhe qetėsi

----------------------------------

te katedraljavėri veshin tokės
timbri na zuri
gjuhėn nxori nga lėvozhga e dimrit
natė e butė-
ja ku tė gjetėn fėmijėt e harlisur
PUTHJE E GJATĖ
ti po fshehė sytė e mbyllun
me dorėza tė bardha

te katedralja e njė qyteti tė huaj
dredhėzkafshuar

-----------------------------

ėndėrr pėr hijen e murit kinezhijen tėnde e pashė nga hėna
dhe zbrita ngadalė me ngé
pėr aq kohė sa tė harroja
ku isha dhe ku po vej-
ndodhėn gjėra nga mė tė ndryshmet
njoha gra e bėra ēifligje
vargjet dolėn amoke
mbytėn t' zonė

-------------------------------------

anijemarinarėt kanė vdekur nė bishtin e ėndrrave
rrobat kutėrbojnė jashtėsi
qetėsia nuk ėshtė mė qetėsi
e megjithatė asgjė s' pipėtinė

e bardha ėshtė blu jokonike
makabre janė pjesėt e zhytura
tė paturpshme

nė bord njė puhizė

-----------------------------------

pėrshpėrimat e murevenė ndonjė kohė a nė ndonjė tjetėr
do flisni fjalėt e padėgjuara
erės do t' ia besoni m i s i o n i n e s h e n j t ė
drunjėt do tė heshtin
bari
si gjithnjė

ndonjė shpend i zi do t' ju braktisė
pėrskaj muranės sė gėlqersour

--------------------------------

takimi i fundit nė bordellamtumira qenka e vėshtirė Lady
duhet tė m' i thyesh tė gjitha gotat mė parė
duhet t' i shtjerrėsh tė gjitha krojet
dhe myshterinjtė t' i kthesh mbrapa Lady
siē kthehen adoleshentėt me zjarrin e njė puthjeje nė buzė
sonte do ndeshen dy botėra tė egra Lady

--------------------------------

duke mė kėrkuar shiu

unė jam kėtu
nuk iki
hapėsira ėshtė e hapur
ju tė gjithė e shihni
qelia e tė pamunit me grila tė ndryshkuna fjale
dhe roja ėshtė trotuari im
muri im i fundmė
cila ėndėrr e ka radhėn sot
o mik
o mik

----------------------------

fantazi 7rrugėve tė m i r k o g a s h i t do t' i gjej dafinat e ėndėrruara
do t' ua kėpus qafėn tė mė zėrė gjaku
tė mė bėjnė peng plagė uji
sa herė pranvera tė mė jap shenjė

kur tė zbrazen sheshet do strukem nėn njė strehė
ta pėrgjoj marazin e kohės lakuriqe
dhe kur tė vij ai duke ulėrirė
njė plagė tė re do ta fus nė gji

dhe lagjet nuk do mbeten pa zot
netėt jetime do tė ikin-
si fantazmė do kthehem mė s' do mė njihni
nė pluhurin e pėrjetėsisė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Riat Ajazaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: