Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Rasim Selmanaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Rasim Selmanaj    17/9/2010, 13:25

Lindi mė 8 mars 1963 nė Gllogjan tė Deēanit. Ka mbaruar universitetin nė degėn e Biologji-Kimisė. Nė vitin 1980 bashkė me disa veprimtarė tė tjerė ka themeluar organizatėn ilegale tė tė rinjėve "Shqiponja" , e cila ka vepruar nė Deēan dhe nė rrethinė.

Pėr shkak tė veprimtarisė atdhetare ėshtė arrestuar dhe dėnuar nė vitet 1981, 1983 dhe 1992. Ndėrkaq, ėshte kapur nga forcat serbe mė 24 mars 1998 , ditėn e fillimit tė luftės frontale nė Rrafshin e Dukagjinit. Gjykata e Qarkut nė Leskovc e dėnoi me 6 vjet burg. Ėshtė liruar nė mars tė vitit 2001.

Njė kohė ka qenė veprimtar politik dhe kryeredaktor i revistės "ZGJIMI" . Deri nė janar tė vitit 2003 ka qenė botues dhe kryeredaktor i gazetės sė pėrditshme "24 ORĖ".
Aktualisht ėshtė botues i gazetės sė pėrjavshme "FOKUSI" , dhe Kėshilltar i Lartė Politik nė MMPH . Ėshtė kryetar i Shoqatės sė tė Burgosurve Politik nė Deēan, si dhe anėtar i kryesisė qendrore tė AAK-sė.


Ka botuar katėr libra:

"Shtegtari i Lirisė",
"Melodi shiu nė sytė e nėnės"
"Peisazhi i ėndrrės" dhe
"Kur kalėroj kujtesėn"


Ėshtė anėtar i Lidhjes sė Shkrimtarėve tė Kosovės. Ėshtė i martuar dhe ka tre fėmijė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Rasim Selmanaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: