Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Preē Zogaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Preē Zogaj    17/9/2010, 03:30

tri poezi nga vellimi poetik "Kalime"


Ajri mblidhet lemsh ne zemren time.

Ajri mblidhet lemsh ne zemren time
Edhe pak kohe do te jete i jetueshem
ky vend ku flaka s'ka e s'ka te sosur
ne vijen e hapur per ne ish-histori.

Gjalle ende ne shpirt, prandja te turperuar
nga fytyrat tona kaq te pandryshueshme
Si do t'ia bejme ne me dashurine tone?
ne cilen gjuhe do fshihemi,
ne ē'dialekt do duhemi?

ne ēdo pasqyre
na veshtron mekati.Dritare dimri

Te heshtura, te shkreta dritaret e mija
Matane qyteti i demokracise
merdhin e tkurret
ne pendim dhe ngrica

Zvogelohen qeniet dhe rritet pikellimi
te gjitha rruget kthehen nga iken
Zemra s'do me shpjere gjer ne falje.

Tani shikoj si dridhet ne dritare
Imazhi i nje gruaje nga koha e pllenimit
S'do me njohin me syte e saj te gjelber.

se, mbeta perjetesisht ne kete bote,
Se mbeti perjetesisht ne boten tjeter
Atje ku s'arrin lutja as klithma.


Fanitje

Lemsh i pergjakur si diten e pare
nga mitra e gruas se tim eti dola
per te udhetuar perseri,
drejt atij ēasti kur te pashe Ty,
me nje veshtrim te paharruar
qe me ka humbur prej pese vjetesh
prapa nje mali pluhuri reje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Preē Zogaj    17/9/2010, 03:31

PREĒ ZOGAJ

Ankim per nenen

Perse,mama,ti deshiron te vdesesh?
Tani ti je me e re se une.
Njezet vjec ne Iliri
zbrita,
Me te gjitha ereat qe fryn kendej pari,
por ty nuk te thane.
A e mban mend sa shume i pelqeja
kemishat e bardha?
Trupi im i lashte atehere
kishte kohen te ikte.
Kur mbusha tridhjete,nje nate dhjetori,
Mu be se fola me vete tenzone.
Ai me tha:shume ke vuajtur
per ate vajzen qe te beri koken,
te kesh kujdes se eshte e vogel!
Perse mama ti deshiron te vdesesh?
Perse keshtu pa radhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Preē Zogaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: