Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nerinda Hysa

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nerinda Hysa    17/9/2010, 01:43

Ujera...

Ne tufat heshtake te dimrit
kane mbetur vetem guaskat e harruara
ne skajin e reres baritore,

Deti i perbaltur
me ngjyren e zijosur jeshile
dhe koralet pa shkelqimin e harlisur...Arome...

Ja me kujtohet...
ajo me avitej me syte me pluhur,
me harronte ne oborr, kujtohej
dhe perseri me harronte...
Ajo me beri ikona me duart e vogla,
ajo me thirri,
me solli lulen time,
me thirri,
me lemoi duart dhe me solli lulen time.
Ujdhesa te dhimshme...
(Sabrina)

Ishte nje ane
qe me kundershtohej,
nje aureole gjigande
me anashkalime te virgjera...
Dhe aty linda une...
Besoje!
Une kam lindur ne krahet e endrres,
aty ku pyeten
per lumin dhe buzet e diellit
Ai me thirri per dite,
derisa me besoi te teren dhe plotesisht...
Me ujiti me ujdhesat e veta
dhe me solli
vargjet e lules se vetme
Ai mbeti gjalle dhe u largua tek une
ai u ul diku ne krahet e nje ure te
perulur
dhe me pyeti per ty...
Besoje!...Shijet e njeriut te vetmuar

Rruget e njeriut te vetmuar
jane te mbyllura e te fshehta...
Tunele te zhurmshem
me eren e njerezve...
Shetitjet e tij jane te ndaluara
dhe te mbuluara
me shije pluhuri
dhe nikotine...
Pluhur
ne kalldremin e tjetersuar...Fryme

Ujdhesa te kendshme
lumenj te ajrosur embel
dhe dhera mortore
rruge me qipariza
dhe kembana fluturake
Zera te vegjel
Dhe qeshje foshnje
Permbi lumin tim...


Perpara virtytit...

Ngadale muzgjet bien mbi flete
Mbi shpirtin tim tundohet ky muzg
i heshtur, i permallshem...,
muzgu im...
Ky muzg eshte teresisht shpirt
dhe thellesi...


E dije qe flisja ēdo nate me
yllin tend...?
qe hidhesha nga shkembinjte ēdo agim?...
Vdisja ēdo nate, ngjallesha dy
here... ne muzg...
dhe varrosesha ne pluhurin e hijeve te tua?...
E dije?
Por ti tashme ke vdekur
dhe je ngjallur ne muzgun tim...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Nerinda Hysa
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: