Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Neki Ago

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Neki Ago   17/9/2010, 01:39

Dy poezi te shkurtra ketu shkruar nga Neki Ago


"Njėmijė heshtje "...

Nga, Neki Ago
Botuar nė revistėn "Pelegrin", Athinė 2004

Tė kisha njėmijė heshtje, tė dėgjoje.....
dymijė zėra bashkė me heshtjen...
krahė t`u vije reve tė lundroje
liqenjtė e mallit, qiejve tė gjeje....

Mallėngjim nga sytė e tu ka Galaktika...
mė sheh nga lart nė heshtje edhe hesht...
mallkuar qoftė ndarja , e pashpirta
me mjegull heshtjesh tė ka veshur krejt...

Tė kisha njėmijė heshtje,tė dėgjoje,
tė gjeje brenda heshtjes, zėrin tim...
dhe heshtur, pa mė zgjuar, tė kėrkoje
ku ndodhet, brenda teje, loti im...


Nėpėr puthje....!

Nga Neki Ago, pėr tė gjithė ata qė janė tė dashuruar!


Nė puthjen tėnde lem tė vdes
Lem tė lind nė puthjen tėnde
Nė buzėputhjesh do mė gjesh
Fjalė do jem, a tingull kėnge...

Tingull kėnge, fjalė puthjesh
Buzėmjalta qė mė ngjall
Shkon e vjen e prapė dukesh
Puthja jote, fjalėmall...

Lem tė puthem mjaltėputhje
Lem tė dua buzėmall
Nėpėr puthje le tė humbem
Po, si bėjnė pa puthje vallė?...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Neki Ago
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: