Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Muhamed Kėrveshi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Muhamed Kėrveshi    16/9/2010, 16:05

Tėrė dashurinė time atij ia fala. Ai dėshiroi t'i takojė tjetrės. E vrava sepse e dashurova marrėzisht, qė tė mos i takojė tjetrės, qė tė jetė prore pranė meje, vetėm imi.
I vdekur s'mund tė ikė prej meje!
Shumė gjėra, kur ia marrin njeriut, mund t'i kthehen, pėrveē dashurisė dhe jetės.
Ai mė mori shumė nga dashuria ime. Ēdo gjė harroi. Asgjė nuk ma ktheu me tė mirė.
Jeta pa dashuri ėshtė hiē. Dashuria pa dashuri vyshket.
Unė pa dashuri nuk munda dhe s'mund tė jetoj.
Unė e kam dėnuar veten mė rėndė se atė, se sa do tė mė dėnoni ju. E kam dėnuar me vdekjen e tij, me dashurinė time tė plagosur pėr vdekje.
Vdekja e tij ēdo ditė po shoqėrohet me mua.
Jeta ime nuk mund tė ikė nga vdekja e tij. Ajo ecėn shpejt, nėn tokė, nėpėr ujė dhe nėpėr qiell. jeta ime s'mund tė fshihet nga ajo. Kudo ajo mė sheh dhe mė njeh.
Ēdo dėnim juaj do tė jetė mė i vogėl dhe mė i lehtė se dėnimi i dashurisė sime ndaj meje.
Veproni sipas drejtėsisė sė ligjeve tuaja! Edhe dashuria ime do tė jetė e kėnaqur dhe nuk do tė kundėrshtojė.
Duket se edhe dashuria na mėson ose na detyron tė bėjmė mėkate tė mėdha, por nėse i bėjmė pėr tė, tė gjitha na i fal.
Dashuria ime e ēmendur gati ēdo lidhje me jetėn ma ka ndėrprerė.
Ēdo ditė po dal dhe po ikė nga qenia ime. Ky proces do tė dėshiroj tė mos zgjasė shumė, por tė kryhet sa mė shpejt.
Sa mė shumė tė jetoj aq mė i madh do tė jetė dėnimi pėr mua. Pėrkundrazi sa mė pak ta shoh dritėn, aq mė i vogėl do tė jetė dėnimi.
Mirė ėshtė ju nuk mė njihni sa duhet.
S'ėshtė dėm qė nuk di se ē'mendoni pėr mua, pėr dashurinė time tė pėrgjakur.
Unė mendoj se e doni dhe e respektoni drejtėsinė.
Nuk mė duhet mėshira, e mendoj armik tė dashurisė dhe tė jetės sime.
Atė dėnim qė ma ka caktuar dashuria ime, atė duhet tė ma jepni ju, shok gjykatės, porotė dhe avokatė.
Dashuria pėr dashuri.
Jeta pėr jetė.
Vdekja pėr vdekje.
Jam e harruar nė dashuri.
Askush nuk mė njeh mirė. Askė s'e njoh mirė tani. Nuk e njoha dhe s'po e njoh sa duhet as veten. Pėr kėtė mos mė bėni fajtore, mendoj se pėr kėtė ēdo faj i takon dashurisė sime.
Heshtja kurrė nuk mė ka pėlqyer, e kam urrejtur. Ai me heshtje mė mundonte dhe mė largonte nga ai, nga jeta e tij nga brigjet e jetės sime.
Kur mė tha "Jo", ma tronditi jetėn, ma plagosi rėndė dashurinė, ma paralizoi mendjen.
Unė jetoj kudo me tė nė vdekje. Pra jemi pranė njėri tjetrit. Nėse nė tė s'ėshtė e mundur tė jetohet gjatė, do tė kėrkoj njė vend tjetėr nė jetė, nė ndonjė jetė ende tė panjohur pėr ne, nėse ka diku nėn tokė, ose nė qiell.
Askund nuk do tė mė shihni, sepse jam e harruar nė dashuri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Muhamed Kėrveshi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: