Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Mardena Kelmendi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Mardena Kelmendi    16/9/2010, 15:43

nje nder poezit me prekse, me te bukur qe mund te kem lexuar:

Sazan
Mardena Kelmendi

Renda me shpresėn se erdha tek Ty,
ashtu sic do dėshiroje,
me njė tufė impresionesh
e rrezatim tė heshtur hėnor,
nėn qiellin e hirtė tė njė nate dhimbje,
pėr tė ngjallur njė buzėqeshje
paralajmėruese tė njė dite me agim tė lėbyrtė
nga...
...pėrlotja e qeshur e zemrės.
Qiellin nuk di si ta pikturoj mė,
tek shijoj puthjen e perėndimit nė horizont
Buzėn e sipėrme tė nxjerė mbi Jon
e tjetrėn qė mė pėshpėrit duke mė dėrguar valėzat nė breg
Kthehu pėrsėri!
Gėrvish asfaltin tek kėmbėt zvarris nė ikje
ke pėrciellė shpesh herė barkat e shpresės
ikjes time mos i thuaj Lamtumirė
Unė do gėrmoj nė thellėsi tė tokės pėrsėri
zgjimin tjetėr ta bėj tek Ti!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Mardena Kelmendi    16/9/2010, 15:44

Rastėsisht...?
M. Kelmendi

Jo rastėsisht tė dy tė ardhur nga i njėjti drejtim
dhe sot nė dukje, pėrjetėsisht tė zhveshur
tė kundėrt po krejt tė rastėsishėm
nė dukje si njė sinfoni shpėrthim
Katarakt i fuqishėm krijuar nga njė valė lumi
nga liri e rrugės... ndoshta humbėm!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Mardena Kelmendi    16/9/2010, 15:44

Atje...
M. Kelmendi

Kur hidhet shpirti nga frekuencė e xixėlluar
Fjalė merak i njė yllėsie tė vecuar
Mesazh i koduar
Diku
Dikur bashkėtrazuar
Diku
nė vendin e takimit "atje,,
Dikur
Humbur... Nė kėrkim!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mardena Kelmendi    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mardena Kelmendi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: