Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi nga permbledhja Shtegu i Vashes - Lumnije Hoxha

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Poezi nga permbledhja Shtegu i Vashes - Lumnije Hoxha    16/9/2010, 15:19

SHTEGU I VASHES

E zgjova nga gjumi
t'i tregoja ėnrrėn,
_ai mė buzqeshi.

E thirra nė takim
te Shtegu i Vashės
_u mbyt nė lumė.

I kėrkova lulen,
kujtim,
_humbi pas flokėve tė hėnės.

Tek Shtegu i Vashės,
unė dhe ai
mbledhim mollat e dashurisė.IDIL DASHURIE

Hesht!
fjalėt janė tė tepėrta
zemrat flasin nė heshtje.

Gėzohu!
gazi nė fjalė
helmohet me pabesinė e saj.

Dashuro!
ia vlenė tė jetosh
zemėrat flijohen me ėndje.

Kėndo!
nė heshtje me kitarė
idil dashurie tingulli i ėmbėl i saj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Poezi nga permbledhja Shtegu i Vashes - Lumnije Hoxha
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: