Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Lindita Arapi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Lindita Arapi    16/9/2010, 14:50

Ngjyra e sėmurė

Profil
Shenjtėrie
Dridhėrohet
Nėn neon.

E verdhė
Limon.

Kaq e bukur si e sėmurė
Kam frikė
T' ia shoh fytyrėn
Mos e vras
Asnjė fije ere. Asnjė fije
ere. Asnjė fije ere
S' ka rozė mė tė dėshtuar
Se ajo qė hyn tė ngroh kėtė ēast
Ngjyrė e sėmurė
Digjet
Nė ethe pa zjarrmi, ethe pa zjarrmi
dhe pa zjarrmi
Ėshtė shėrimi

Njollė gjaku

Nė dhoma te Bardha
Shtruar
Nė shilte te Bardha
Hyjnė
Tė fisit me qeleshe te Bardha
Ulen.
Fshijnė djersėt me shami te Bardha
Pinė
Kafenė tė nxehtė me filxhana te Bardha.
Urojnė
Nusen veshur me tė Bardha
Tė trashėgohen
Nė ditė tė tjera te Bardha
Ngrihen
Pėr gosti, therin delet e Bardha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Lindita Arapi    16/9/2010, 14:51

Nga libri KUFOME LULESH 1992

UNE TE DUA

Une te dua
Qetesisht
Sic marrin fryme te kamurit.
Per ato qe kam humbur
Kaq fort te urrej
Si nje i vdekur vrasesin e vet.
Meqenese kembet do te kalben
Nje dite
Une te dua egersisht -
Kafshe qe shqyen prene e vet.
E di qe s'do te thithim ajer:
Nje dite mes ferrash, Duke mos bere zgurme
Do te ngordhin,
Duke u qelbur ne ate are pa ere
Qe emrin ka Harrim...
Une te dua...
Kur mbi ty peshtyj,
Jam une qe te lepij me gjuhe
Qetesisht.
Te dua!
Sa kohe jemi bashke,
Nuk e di, pasta,
S'e di, te dehurit s'majne mend c'marresi bejne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Lindita Arapi    16/9/2010, 14:51

Libri: KUFOME LULESH

KUSHEDI

Dhe varrit tim do t'i vije era
Kasolle e kalbur ne shi...
Pastaj asgje
Gjithcka tokes do t'ia kthej
(gjithsa i mora)
Kaq thjesht
Si nena merr kripe e vaj hua.
Pastaj asgje.
Kushedi pas sa kohesh,
mbase do te jem nje lule e bukur
(ose gjemb)
Ose te jem det
ose buke... buke te hahet
Kushedi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lindita Arapi    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lindita Arapi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: