Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Klito Fundo

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Klito Fundo    16/9/2010, 14:22

Klito Fundo u lind nė Korēė nė vitin 1938. Ka studiuar pėr Gjuhė dhe Letėrsi Shqipe nė Universitetin e Tiranės. Paēka se ka shkruar poezi e prozė qysh nė rininė e hershme tė tij, pra qė nė moshėn pesėmbėdhjetėvjeēare, si nipi i Zoi Fundos, qė u pushkatua nga regjimi enverhoxhian, nuk iu lejua publikimi i asnjė libri. Vetėm nė vitin 1998 arrin tė botojė nė Korēė vėllimin Poezi erotike.


LE TĖ HESHTIM...

Lamtumirė, mike, lamtumirė,

Midis nesh tani nuk ka asgjė.

Ato netė qė bashkė i kemi gdhirė,

Le tė heshtin si filmat pa zė.Le tė heshtin orėt erotike,

Shtrirė mbi njė shtrat tė ērregulluar,

Mes rrėnkimesh, afshesh e dėnesash,

Ndėr ēarēafė ēmendurisht tė ngatėrruar.Ti aty e flake virgjėrinė,

Lodrėn fėminore, qė tė mbeti.

Njė njollė loti dhe tjetra ngjyrė vishnjė

Vajzėrinė e brishtė pėrshėndeti.Ti e di sa bukur ne kaluam,

Ti e di qė duheshim aq fort,

Por takimet kanė edhe ndarje,

Buzėqeshjet kthehen shpesh nė lot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Klito Fundo    16/9/2010, 14:22

SEKS

Sapo tė pashė ty u mrekullova,

E zhveshur krejt m'i ndeze zjarr dėshirat.

Kam bredhur shpesh nė nudot femėrore,

Sonte ti je m'e mira ndėr tė mirat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Klito Fundo
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: