Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Irma Kurti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Irma Kurti    16/9/2010, 01:52

S’te kam dashur kaq shume!

Sonte ti fle prane meje
Kurre s’te kam dashur kaq shume
Ne endrren time te trazuar
A thua jam dhe une?

Shpesh te kam merzitur
Me ty jam grindur kot se koti
Por me ke dashur, njohja me ty
Si nje dhurate e Zotit

Pyes veten kete nate
Tek veshtroj tiparet e tua:
“pa prekjen, puthjen tende
c’kuptim do kish jeta per mua”?

Sa veshtire per te te gjetur
Ne kete bote te eger pafund
Tani qe te kam prane
Ndjej frike, s’dua te te humb

Sonte ti fle prane meje
S’te kam dashur kurre kaq shume!S'mundem te them: "mjaft"

Ti kerkon te me vrasesh me kujtime
dhe e ben natyrshem, pa meshire
perdor te shkuaren tone
si kurth per t'me patur perseri.

Me sheh sesi vuaj brenda vetes
syte me mbushen ngadale me lot
mundohem te fsheh duart qe dridhen
por nuk ja dal dot

Ti me njef mire, jam e trishtuar
thyhem, mbyllem brenda vetes
por vazhdon, vazhdon t'me lodhesh
me veshtrimin e ftohte e theres

Me permend data e udhetime
un s'mundem te te them: "MJAFT"
se thjesht me pelqen t'i degjoj
dhe pse te veshtire e kam

Kerkon te me vrasesh me kujtime.Dua te jetoj, Te vdes me ty

Dua te jetoj, qe te vdes me ty
e mbeshtjelle me dashurine tende
te veshtrohemi gjersa te fiket drita
dhe njeri-tjetrin te kemi ne mendje

Te largohemi nga kjo bote pa u ndjere
te munduar prej jetes, te lodhur
me pak trishtim: nga ndjenja
per njeri-tjetrin, ende te pangopur

Te betohemi se do te jemi bashke
ne naten e erret dhe pa drite
ku s'do flasim, s'do te ndjejme me
ne gjithesine qe te ngjall vec frike

Dua te jetoj qe te vdes me ty
mbeshtjelle me dashurine tende.Provova kete dashuri

Dua te rri vetem me ty
e kredhur ne perqafimet e tua
larg nga kjo bote e shthurur
te peshperis pa fund "TE DUA"

Te mbeshtetesh ne gjoksin tim
te me thuash fjale magjike
te shetis ne parajsen qe me fal
kjo bote e madhe dashurie


Mbyll grilat te mos hyje as dielli
zerat e njerzve njekohesisht
jam e lodhur nga te gjitha
por ty te dua marrezisht

Nuk i shkembej pasurite e botes
me paqen qe me jep ti
kam lindur me fat se ne jete
provova kete dashuri

Dua te rri vetem me ty...Ate dite shpresoj te mos jem!!!

Nje dite ti s'do te jesh me xheloz
s'do me pyesesh pse u vonova aq shume
kur te vij rrotull neper shtepi
s'do me ndjekesh me veshtrim si dikur

Nuk do te zeri gjumi me emrin tim
nuk do te zgjohesh nga endrra per mua
s;do te jem me pjese e jotja
s'do shqiptosh me fjalen "TE DUA"

S'do te me mbash me brenda teje
do te grindesh shpesh oh sa shpesh
dhe un do lodhem, do thyhem, tretem
e per veten time do te me vije keq

Ate dite shpresoj te mos jem me
te pakten do te kete mbetur emri im
dhe ti do te me sjellesh ne mendje
si nje copez endrre, si kujtim.Nen flaken e zbehte te qiririt

Nen flaken e zbehte te qiririt
e heshtur qendroj e trishtuar
ne mure hija e trupit tim
leviz e shumfishuar

Me shfaqet fytyra jote
e qeshur mbushur miresi
dhoma ime ku te merret fryma
merr drite celet tani

Trupi im nuk eshte me nje hije
zgjohet theret emrin tend
digjem nen prekjen tende
dhe flas blebezoj pa mend

Nen driten e zbehte te qiririt
sa ore do te shtyj se di
ne kete dimer te merzitshem
E VETMJA DRITE JE TI.


Humbur ne pavetedije

Trupat tane te zhveshur
jane ngateruar shume keq
nuk gjej dot fjalen qe dua
frymarrjen e kam te shpeshte

Gjithe bota eshte te kjo dhome
s'mundem te hap as syte
ora ka ngecur ne nje vend
nga prekja jote kam ngrire

Te mos zbresim ne boten reale
le te rrime keshtu te dy
trupin e ndjej te zbrazur fare
pas pak do zgjohem kam frike

Un isha qe flisja parreshtur
pershperitja fjale pa kuptim
s'me besohet tani rri kaq urte
humbur ne pavetedije harrim

Duhet te vishem te dal ne rruge
mes njerzve te zhveshur nga morali
te kujtoj qiellin ku isha ngjitur
dhe ne cast per ty t'me marre malli

Trupat tane te zhveshur
jane ngateruar shume keq...IK LARG

Kujtimet tona do ti ruaj
si gje te cmuar me vlere
neteve te gjata me dike tjeter
ato askush nuk do ti preke

Kam endrrat qe thurem bashke
Data, si harroj tere jeten
se ti me deshe aq shume
dhe me trajtove si femer

Ik larg mos mendo kthimin
asgje nuk humb je ketu me mua
derisa ne paqe te mbyll syte
vetem ty do te te dua!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Irma Kurti    16/9/2010, 01:53

Nga libri "Kete nate me ty" botuar 1999

Ti largohesh...

Ti largohesh, largohesh, largohesh prej meje
dhe kurre s'me degjon kur te them: "Rri dhe pak!"
ne ato ēaste ne zemren time lind meria
e me vete betohem qe mos te te flas

Po per ēudi perseri vij drejt teje
harroj gjithēka qe thashe me pare
sa te shoh dua te te puth, te te rrok ne krah
e keshtu asnjehere nuk mundem te ve faj


Pendimi

Matem te flas e para
po s'prapsem serish
Ne buze me rri heshtja
ne mendje nje pendim

Kush faj ka nga te dy
kete tani se di
veē ndjej se kokeulur
ecim une edhe ti!


Pa dashur

Ne xhamin e dritares, qielli
pikat e shiut i perplas me force
ato rrjedhin me trishtim: qetesine
e dhomes s'e perzene dot

Me kot pres qe telefoni
ta thyej heshtjen e tij
i afrohem prane, ngre receptorin
asgje s'merr fryme, ka ngrire

Kot beme fjale, them me vete
sa kohe kemi larg, se mbaj mend...
Mbi xham s'po degjoj me trokitje
shiu vertet pushoi, apo une...
Pa dashur formova numrin tend!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Irma Kurti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: