Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ilirian Zhupa

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Ilirian Zhupa    16/9/2010, 01:47

Vjershe e redaktuar

Qe nga lindja e gjer ne vdekje jeta ime eshte rruge dhe lufte
(Kujdes!)
Qe nga lindja e gjer ne vdekje jeta ime eshte kenge,
(E pranueshme)
Nje vajze me qendroi perballe, me mbeshtolli me veshtrimin e bute
(Intimiste!)
E mua m'u moren kembet
(Absurde!)
Mbreme piva shume cigare e gjumi s'me zuri
(Perse?!)
Pergjegjesi i strehimit serish shokun tim e genjeu
(S'ndodh kurre!)
E kerkuam gjithkund po s'e gjetem. Mos prishte humorin tone
(Pesimiste!)
Shoku yne na u fsheh
(E gabuar!)
Kam bere nje gjume te shqetesuar

Asnje enderr nuk kam pare,
Asnje brenge nuk kam pasur
(E ne xhama kendonte shiu)

Dhoma ishte e ngrohte
E shtrati i gjere,
(E ne rruge vraponte shiu)

Ēfare i mungonte gjumit tim mbreme
Ē'lagej prej meje nga shiu?
Jo vetem gjethet


Kam pare duar
Qe perpiqen te mbajne te dashurit e tyre
Zbardhen dhe i shtrengojne fort per supesh....

Te dashurit ikin!

Ato, keputen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Ilirian Zhupa    16/9/2010, 01:47

Kam bere nje gjume te shqetesuar

Asnje enderr nuk kam pare,
Asnje brenge nuk kam pasur
(E ne xhama kendonte shiu)

Dhoma ishte e ngrohte
E shtrati i gjere,
(E ne rruge vraponte shiu)

Ēfare i mungonte gjumit tim mbreme
Ē'lagej prej meje nga shiu?Me pelqen shume!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Ilirian Zhupa
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: