Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Rrezikohet Ngrohja Globale e Tokės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Rrezikohet Ngrohja Globale e Tokės   26/11/2007, 16:20

Ne SHBA eshte bere nje sondazh, vlerat e te cilit tregon se frika e pasojave te Ngrohjes Globale, ne njerez po perhapet gjithmone e me shume. 70% e amerikaneve jane te bindur se qeveria duhet te beje dicka per te ndaluar ndotjen e kesisoj, edhe ngrohjen e tokes.
Sondazhi eshte bere nga Washington Post dhe ABC News, sipas te cilit 3 njerez ne 10 e shikojne efektin serre si kercenimin me te madh te ambjentit ku jetojne. Shifra eshte dyfishuar ne krahasim me 2006.
Gjithashtu eshte zbuluar se pjesa me e madhe e njerzve ne bote besojne se Ngrohja Globale eshte dicka e vertete per te cilen duhen marre masa parandaluese, edhe pse per vendimet qe duhen marre ata jane te ndare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Rrezikohet Ngrohja Globale e Tokės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: