Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Fran Camaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Fran Camaj    15/9/2010, 02:38

Mė kishin dėrguar para pak kohėsh nė adresėn e forumit lajmėrim pėr librin e Fran Camaj (1949), titulluar 'Rruga e Pamėshirshme'. Sot mė nė fundi erdhi rradha t'i lexoja ato mesazhe dhe kėrkova dhe pak info nėpėr internet por nuk gjeta shumė.

Romani i dedikohet emigrantėve shqiptarė nė Amerikė.

Informacione mbi librin :
Botim i shtepisė “Toena” nė Tiranė (2004)
Botues Fatmir Toci
Redaktor Skėnder Hasko
Parathėnia nga Ridvan Dibra


Nq se keni ndonjė informacion mė shumė mbi autorin apo kėtė libėr nė veēanti, do tė jetė i mirėpritur. Ndoshta disa rreshta tė shkėputur nga romani, thjesht pėr tė parė gjuhėn e pėrdorur etj Nuk e kam idenė nga ēfarė lloj perspektive shkruan ky shkrimtar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Fran Camaj    15/9/2010, 02:39

e kam lexuar 2 her kete roman eshte shum i bukur.
Ato shkrime i ka be vite me pare dhe i ka ruajtur kurse tani vec e ka publikuar romanin behet fjal per shqipetaret (e Malit te zi) e viteve 80 kur kan ik ne mergim (Amerike) dhe veshtirsit qe jan perballua ata. Ky liber eshte i shkruar pothuajse me dialekt malsoresh (Malesise se Madhe)

Fran Camaj eshte ish profesor i gjuhes shqipe tani redaktor i Redaksise se Gjuhes Shqipe ne TV te Malit te zi. Jeton ne Mal te Zi-Tuz me familjen e tij.

P.s Shpresoj te kene ndihmuar sadopak. Nese don inf. me shume me lajmero!
Gjith te mirat!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Fran Camaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: