Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Kriza, Greqia merr pjesėn e parė tė ndihmės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Kriza, Greqia merr pjesėn e parė tė ndihmės   18/5/2010, 15:15

Greqia ka marrė pjesėn e parė tė ndihmės 110 bilionė euroshe, pėr tejkalimin e deficitit buxhetor qė e ka zhytur vendin nė krizė.


Komisioni Evropian ka deklaruar se 20 bilionė euro nga BE dhe Fondi Monetar Ndėrkombėtar janė derdhur nė ndihmė tė shtetit helen.

Paketa pėr nxjerrjen e qeverisė nga kriza, e cila ka njė eurobond prej 8.1 bilionė euro, u miratua mė herėt gjatė muajit maj.

Ditėn e hėnė, ministrat e Financave tė eurozonės insistuan se euro ishte ende i besueshėm, pavarėsisht rėnies ndaj dollarit.

Monedha e vetme evropiane ra nė nivelin mė tė ulėt tė saj ndaj dollarit, qė prej vitit 2006, duke ngritur shqetėsimin se problemet qė vijnė si pasojė e borxhit do tė minojnė rimėkėmbjen e ekonomisė nė Evropė.Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Kriza, Greqia merr pjesėn e parė tė ndihmės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: