Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Nallbani: Europa League nuk duhet parė si ngushėllim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Nallbani: Europa League nuk duhet parė si ngushėllim   18/5/2010, 15:06

Fitorja e Besės nė finalen e Kupės sė Shqipėrisė ndaj Vllaznisė dhe vendi i katėrt nė renditjen aktuale tė skuadrės i garantojnė Tiranės pjesėmarrjen e sigurt nė edicionin e ardhshėm eliminator tė Europa League.


Pėr bardheblutė, kjo arritje vjen si njė “dhuratė” e bukur nė fund tė njė sezoni, i gjithi pėr t’u harruar. Por edhe brenda skuadrės ka nga ata qė mendojnė se pjesėmarrja nė Kupėn e Europės, nuk duhet tė shihet si njė ngushėllim pėr Tiranėn.
Zėri kritik, qė vjen nga brenda klubit, ėshtė i veteranit Blendi Nallbani, portierit 38-vjeēar, i cili vėshtirė tė ketė pėrjetuar sezon mė tė keq qėkurse ėshtė pjesė e skuadrės bardheblu (plot 13 edicione). Njeriu, i cili nė moshėn vetėm 17-vjeēare shkeli barin e stadiumit tė famshėm anglez, Uemblli, si futbollisti mė i ri i huaj, qė zbriste nė kėtė tempull pėr tė luajtur si pjesė e njė Kombėtareje, nuk e fsheh zhgėnjimin nga paraqitja e dobėt e skuadrės nė kėtė edicion.
Nė pjesėn e parė tė sezonit u pa njė Tiranė, e cila lundroi pėr shumė kohė nė fundin e tabelės, pėrkrah Vllaznisė. Ndėrkohė qė vetėm nė pjesėn e dytė, me pak sforco, rekordmenėt kampionė tė Shqipėrisė (plot 24 herė fitues tė titullit) mund tė vėnė nderin nė vend, duke u ngjitur nė gjysmėn e parė tė tabelės sė klasifikimit. Tashmė kur duhet edhe njė ndeshje qė tė ulet sipari i kampionatit shqiptar, bardheblutė janė tė katėrtit, me pikė tė barabarta me Laēin e vendit tė tretė (51 pikė), dhe e kanė nė xhep biletėn drejt Europa League.
Pėr portierin, kjo nuk duhet tė kėnaqė askėnd. “Megjithėse siguruam pjesėmarrjen nė Europė, ky nuk mund tė quhet si ngushėllim pėr ne, u shpreh Nallbani. Duhet qė klubi tė lėvizė dhe tė punojė mė shumė pėr tė ardhmen. Tė krijojė ekipin e duhur, qė nė sezonin e ri tė mos ndodhemi sėrish nė kėtė situatė”. Njė gjė e tillė ėshtė e qartė edhe pėr drejtuesit e lartė tė klubit, tė cilėt trajnerit Starova nė momentin e emėrimit tė tij, i dhanė si kusht ndėrtimin e skuadrės sė sezonit tė ardhshėm.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Nallbani: Europa League nuk duhet parė si ngushėllim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Sporti dhe sportdashėsit-
Kėrce tek: