Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Obama, panel hetimor pėr Gjirin e Meksikės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Obama, panel hetimor pėr Gjirin e Meksikės   18/5/2010, 15:03

Presidenti amerikan Barack Obama do tė ngrejė njė komision pėr tė hetuar derdhjen e naftės nė Gjirin e Meksikės.

Burime pranė Shtėpisė sė Bardhė deklaruan se paneli do tė ekzaminojė gjithashtu praktikėn e industrisė dhe rolin e qeverisė nė katastrofėn ekologjike.

Lajmi pėr ngritjen e komisionit vjen pasi njė zyrtar i lartė i Rojės Bregdetare amerikane paralajmėroi se njolla gjigande e naftės mund tė arrijė brigjet jugore tė Floridės.

Ndėrkohė, kompania “British Petroleum” ka deklaruar se do tė hedhė sasi tė mėdha balte nė pjesėt e dėmtuara tė platformės sė naftės, nė pėrpjekje pėr tė bllokuar rrjedhjen.

Nafta ėshtė pėrhapur nė Gjirin e Meksikės qė prej 20 prillit, kur platforma e menaxhuar nga “BP” shpėrtheu.

Kompania britanike deklaroi ditėn e djeshme se po mbledh rreth 1 mijė fuci nafte nė ditė nga sasia e derdhur nė oqean.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Obama, panel hetimor pėr Gjirin e Meksikės
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: