Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Pakti Iran-Turqi, OKB: Inkurajues

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Pakti Iran-Turqi, OKB: Inkurajues   18/5/2010, 15:02

Sekretari i Pėrgjithshėm i Kombeve tė Bashkuara, Ban Ki Mun ka pėrshėndetur dhe e ka cilėsuar kurajuese marrėveshjen mes Iranit dhe Turqisė mbi pasurimin e uraniumit.

“Marrėveshja do tė shqyrtohet me imtėsi prej ekspertėve tanė sepse ėshtė mjaft e rėndėsishme tė mėsohet nėse ajo respekton rezolutat e miratuara deri mė tani nga Kėshilli i Sigurimit. Brenda 7 ditėsh, ANEB-it (Agjensia Ndėrkombėtare e Energjisė Bėrthamore) do t’i vihen nė dispozicion detajet e marrėveshjes mes Iranit dhe Turqisė dhe pas kėtij hapi do tė jemi nė gjendje ta kuptojmė mė mirė marrėveshjen”, deklaroi zėdhėnėsi i Ban Ki Mun, Martin Nesirki.

Irani arriti njė marrėveshje mė Turqinė ku parashikohet dėrgimi i njė sasie prej 1200 kilogramė uranium tė pasuruar minimalisht nė Turqi. Megjithė reagimin pozitiv tė OKB-sė, vendet perėndimore shprehen skeptike pėr sa i pėrket programit bėrthamor iranian. BE shprehu dyshime pėr tė dhe kėrkoi detaje tė mėtejshme, ndėrsa Uashingtoni mbetet ende i shqetėsuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Pakti Iran-Turqi, OKB: Inkurajues
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: