Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Leonita
Administrator
Administrator
avatar

Female
Numri i postimeve : 2988
Location : United Kingdom
Registration date : 30/03/2008

MesazhTitulli: Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit   24/2/2010, 03:39

Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit tė Sanremos me kėngėn, “Per tutte le volte che”.
Nė finale e se shtunes kanė arritur dhe treshja, Pupo-Emanuele Filiberto-Luca Canonici, tė cilėt u renditėn nė vendin e dytė me “Italia amore mio”. Ndėrsa nė te tretin u rendit, Marco Mengoni, me “Credici ancora”.
Corriere Della Sera njofton se spaktatorėt e spektaklit nuk kanė qenė tė kėnaqur me eliminimet e fazes finale. Fishkėllimet e platesė kanė qenė mė tė mėdha kur nga gara u skualifikua, Irene Grandi. Salla ka pasur pakėnaqėsinė mė tė madhe dhe shpėrthimin e inatit nė momentin qė u pėrjashtua nga gara, Malika Ayane.
Madje kur u shpall vendi i dyte, orkestra grisi partiturat per ti hedhur ne skene ne shenje mosaprovimi.
Por kjo per nje festival si Sanremo eshte dicka normale, fundja numerohen me gishtat e njeres dore edicionet qe kane shkuar mire.
Ky eshte viti i dyte rradhazi qe nje kengetar dale nga Talent show i Maria De Filipit : Amici te fitoje Sanremon pasi ka shitur qindra mijera kopje. Eshte era e Marias.


_________________
The man can do, or the man can't do...!

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Valerio Scanu ėshtė fituesi i edicionit tė 60 tė festivalit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Show Biz-
Kėrce tek: