Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Mal i Zi, pėrmbytet kopshti zoologjik. ‘Arratiset’ hipopotam

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Mal i Zi, pėrmbytet kopshti zoologjik. ‘Arratiset’ hipopotam   20/2/2010, 19:40

Banorėt e fshatit Plavnica nė Mal tė Zi kanė pėrjetuar momente paniku kur hipopotami i quajtur Nikica ka mundur tė dalė nga kopshti zoologjik ku qėndronte duke notuar pėrmbi barrierėn mbrojtėsė. Hipopotami ka shfrytėzuar nivelin e lartė tė ujit si pasojė e pėrmbytjes se shkaktuar nga rreshjet e shumta tė shiut tė rėna ditėt e fundit. Nikica, 11 vjeē, mundi tė shkojė deri nė qendėr tė fshatit duke shkaktuar frikė mes banorėve.

“Kur dola nga shtėpia pėr tė ushqyer lopėn pashė hipopotamin pėrballė stallės. Mendova se u ēmenda” rrėfen Nikola Radovic, banor i Plavnicės.
Ndėrkaq pronari i koopshtit zoologjik siguron se nuk ka motiv pėr tė patur frikė, edhe pse nė Afrikė hipopotamėt njihen pėr reagimet e tyre tė prapritura. Pronari shton gjithashtu se para se tė kapet hipopotami, duhet pritur ulja e nivelit tė ujit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mal i Zi, pėrmbytet kopshti zoologjik. ‘Arratiset’ hipopotam
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: