Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Festat e fundvitit, pemė Krishtlindjesh nė ujėrat e Ohrit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Festat e fundvitit, pemė Krishtlindjesh nė ujėrat e Ohrit   20/2/2010, 19:40

Kėtė vit, rreth 30 zhytės nga Maqedonia dhe Shqipėria kane zbukuruar pemen e Krishtlindjeve te zhytur nė ujėrat e Liqenit tė Ohrit. Ky eshte viti i shtate qe behet nje eveniment i tille. Pema eshte e vendosur nė tre metra thellesi nga siperfaqja e liqenit nė Gjirin e kompleksit muzeal te Bones, afer Gradishtes dhe ėshtė e dukshme nga siperfaqja. Sipas agjencise informative te Maqedonise, zhytėsit kane zbukuruar pemen me zbukurime tė renda, kėshtu qė ato duken te natyrshme nėn ujė. Pastaj, ata mirėpritėn Babagjyshin e Vitit te Ri dhe kane uruar njėri-tjetrin me njė gotė shampanjė.

Kjo traditė, e filluara nga anėtarėt e klubeve tė ndryshme "tė Ohrit" dhe "Amfora", dhe ėshtė kthyer nė njė lloj tėrheqje turistike. Organizatorėt shpresojnė se kjo do tė sjellė shumė vizitorė nė liqenin e Ohrit pėr pushimet e Vitit tė Ri. Zhytesit do te ndertojne dhe nje tjeter peme Krishtlindjesh ne ujerat e Liqenit te Ohrit, ne burimin e lumit Drin, prane kompleksit te manastirit te Shen Naumit.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Festat e fundvitit, pemė Krishtlindjesh nė ujėrat e Ohrit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: