Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 NASA zbulon pasuesin e teleskopit (telesklip) Hubble

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: NASA zbulon pasuesin e teleskopit (telesklip) Hubble   26/11/2007, 16:16

Agjencia amerikane e hapesires, NASA, ka zbuluar modelin e nje teleskopi, qe sipas shkencetareve do te arrije te shote pikat me te largeta te universit. James Webb Space Telescope (JWST) do te zevendesoje teleskopin Hubble.Ai do te jete me i madh se paraardhesi i tij, i vendosur me larg nga toka dhe do te kete nje pasqyre gjigande qe do ti lejoje te shote me shume. Teleskopi, emri i te cilit u vendos per nder te nje administratori te NASA-s do te leshohet ne hapesire ne qershor te vitit 2013. Teleskop 4,5 miliard dollaresh do te pozicionohet 1,5 milione km larg tokes. Hubble ka transmetuar pamje nga sistemi diellor dhe planete te largeta, por shkencetaret shpresojne se JWST do te jete i afte te shohe me ne thellesi te hapesires.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
NASA zbulon pasuesin e teleskopit (telesklip) Hubble
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: