Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Avion taksi pėr fluturime nė hapėsirė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Avion taksi pėr fluturime nė hapėsirė   20/2/2010, 19:39

Nė shkretėtirėn e gjerė mes Los Angeles dhe Las Vegas ndohet njė qytezė e viogėl kaliforniane ku miliarderiu Sir Richard Branson ka zhvilluar teknologjinė mė tė fundit tė fluturimit hapėsinor , Spaceship Two, qė I ngjan njė aeroplani taksi me 6 vende pėr pasagjerė dhe dy pilotė e qė synon tė shėtisė klientėt pėrreth orbitės sė tokės.

"Sigurisht ėshtė njė ėndėrr qė bėhet realitet. Ende mendoj se kur te cohem neser e gjithe kjo do te ketė qenė njė ėndėrr. Pėr shumė vjet kam imagjinuar tė shkoj nė hapėsirė sigurisht me anijen time kozmike ndaj ėshtė gati shumė e bukur pėr tė qenė e vėrtetė " deklaroi Branson.

Inxhinjerėt thonė se testimi i anijes kozmike dy do tė zhvillohen ndėrmjet 2011 dhe 2012. Ndonėse kanė filluar qė tashmė prenotimet pėr tė gjithė ata qė mund tė paguajnė 200.000 pėr udhėtimin qė zgjat 2 orė e gjysėm.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Avion taksi pėr fluturime nė hapėsirė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: