Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 16 vjeēarja udhėtim me varkė rreth botės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: 16 vjeēarja udhėtim me varkė rreth botės   20/2/2010, 19:38

Jessica Watson, australiana 16 vjecare ka filluar xhiron e botės vetėm. Nėse realizon kėtė ndėrmarrje ajo kthehet nė vajzėn mė tė re qė realizon njė lundrim solo rreth e pėrqark globit. Adoleshenteja u nis nga porti i Sydney e shoqėruar nga duartrokitjet e mbėshtetėsve tė saj.

Udhėtimi i Xhesikės pritet tė zgjasė rreth 8 muaj gjatė tė cilave pritet tė pėrshkojė rreth 41 mijė e 400 km. Gushtin e kaluarv ishte njė djalosh 17 vjecar anglez qė tentoi njė ndėrmarrje tė tillė por qė pėr shkak tė problemeve teknike u detyrua tė zbriste nė tokė tre herė gjatė udhėtimit tė tij.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
16 vjeēarja udhėtim me varkė rreth botės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: