Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Njeriu mė i gjatė nė botė, 2.45 metra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Bjonda
Senior Member
Senior Member


Numri i postimeve : 331
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Njeriu mė i gjatė nė botė, 2.45 metra   20/2/2010, 19:36

Njeriu mė i gjatė nė botė ėshtė nga Turqia. Konfirmimi vjen nga libri i rekordeve Gines qė njohu zyrtarisht Sulltan Kosen si personin mė tė lartė nė planet. Ai ėshtė 27 vjec, dhe thotė se ėshtė vėnė nė kėrkim tė dashurisė. Ndonėse centimetrat e tepėrt nė gjatėsi, qė e kanė karakterizuar qė nė vogėli duket se e trembin vajzat nė fshatin e tij. Megjithatė ai nuk heq dorė.

“Jam nė kėrkim tė dashurisė- deklaroi Sultan Kosen nė Londėr ku u shpall zyrtarisht si burri mė i gjatė i tokės. Sulltani ėshtė 2 metra e 45 cm i gjatė. Ai ka pėllėmben 27,5 cm dhe shputen mė tė madhe te planetit plot 36.5. Rrobat i qep me porosi dhe shtrati ku fle ėshtė tre metra i gjatė. Ai vazhdoi tė rritej deri nė moshėn 10 vjecare, kur i hoqėn njė masė tumori dhe mė pas rritja u frenua. Nė ėndrrrat e tij pėrvec krijimit tė njė familjeje ėshtė dhe ajo e gjetjes sė njė makine qė ta nxėrė dhe pse jo me tė, tė shėtisė botėn.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Njeriu mė i gjatė nė botė, 2.45 metra   21/2/2010, 22:49

qyqy qfar bander
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Njeriu mė i gjatė nė botė, 2.45 metra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Tė ndryshme :: Kuriozitete-
Kėrce tek: