Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Sa problem ėshtė analfabetizmi?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Kosovarja
Junior Member
Junior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 28
Age : 27
Location : aty ku nuk je ti
Registration date : 15/02/2010

MesazhTitulli: Sa problem ėshtė analfabetizmi?   18/2/2010, 23:32

Nė kėtė kohė moderne kur mund tė lexojmė nė mėnyrė digjitale dhe tė studiojmė pėrmes internetit, a ėshtė normale qė tė flasim pėr analfabetizėm?

A ėshtė e mundur qė mos kuptojmė se ēfarė na rrethon, kur nė ēdo cep tė hapėsirės sonė private dhe kolektive kemi nga kaq shumė informacion?
Mund tė jesh analfabet digjital, pra tė mos dish tė pėrdorėsh teknologjinė e fundit, gjė qė varet nga kushtet dhe zhvillimi i shoqėrive ku jetojmė. Nė disa raste kjo mund tė jetė edhe zgjidhje individuale.
Por a mundet qė tė tolerojmė qė dikush tė dijė shkrim e kėndim, njė nga aftėsitė qė zhvillohet nė mosha tė hershme dhe ėshtė themeli i zhvillimit tonė intelektual?
Nėse ekziston analfabetizmi, si duhet luftuar, e kujt ėshtė pėrgjegjėsia dhe ēfarė po bėjmė aktualisht?
Ju mund tė jepni kontributin tuaj pėr kėtė temė duke na treguar :
A ėshtė shqetėsues ky fenomen atje ku jetoni dhe cilat mendoni se janė shkaqet?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Sa problem ėshtė analfabetizmi?   19/2/2010, 01:09

Analfabetizmi eshte e shtrir me teper neper vendet e pa zhvillara ekonomikisht pra vendet e varfera.
Por sot nuk quhet analfabet ai qe nuk din te lexoj dhe te shkruaj, quhet ai qe nuk din ta perdore pc-ne etj.
Mendoj se analfabetizmi eshte problem serioz.., pergjegjsin me te madhe e ka shteti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Sa problem ėshtė analfabetizmi?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Gjuha Shqipe-
Kėrce tek: