Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Eliona Naēi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Eliona Naēi   13/2/2010, 23:36

Lindi ne Tirane ne 1982. Eshte studente ne Fakultetin e Histori-Filologjise, Dega Gjuhesi-Letersi.


Kur vdes nje yll

Juve ndoshta s’ju shkoi nder mend
pse syte drejtuar perendimit qendruan
Kur vdes nje yll mbi det
dielli dhe hena per te lotuan

Ngre syte drejtuar perendimit
kur shuhet nje yll mbi liqen
E ndiej si bie ngadale
ne qiell s’ka yje, as hene

Ndoshta s’ju shkoi nder mend
Ne zemer ndoshta deti s’ka dashuri
Ne muzgun e erret nje heshtje ka rene
Qielli vajton e ngryset perseri

Ngere syte drejtuar perendimit
Pse bota eshte vec ligesi?!
Yje pas yjesh do te zhduken
Nga qielli i trishtimit tani


Sot

Nje lule sot keputa ne shpirtin tend
nje lot i hidhur nga syte ra
U ula aty dhe rrenjet putha
dhe lindja, nje filize te re dielli pa.


Nje pike lot

Ngadale rreshqet nje pike lot
per te gjithe ata qe lane kete bote
Per te gjitha ato zemra qe coptuan
per te gjithe ata sy qe nga dhimbja shteruan

Per te gjitha ato nena qe kurre nuk ulerine
nga hidherimi dhe dhimbja, vec psheretine
Per te gjithe ata njerez te munduar
nga hija e vdekjes me jete denuar

Ngadale nga goja nje fjale del
por zemra e brengosur kurre mallkimin
……………s’e nxjerr
Nje pike lot per dhimbjen e nenes
nje pike lot per deshperimin e zemres
nje pike lot per ata sy te shkruar
nje pike lot per ate shpirt te trazuar

Por a do te mjaftoje nje pike lot
per te gjithe ata qe lane kete bote?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Eliona Naēi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: