Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Elida Demaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Elida Demaj   13/2/2010, 23:27

Celje zemrash

Heshtje,ecim,
nje fjale,prape pa ze
nje sup tek supi,
zemrat kaq prane
dhe pak shi
nje cope diell
dhe nje re...
C'do ti tjeter valle nga une?
Ja tek me ke!Mallkim detit

Det!
Kaq i larget je vertet
te mallkoj si ne balade
qe te dashurit tane te rinj
pse i mban kaq gjate!?

Det!
Te mallkoj e prape te dua
Kthehu ne miresi
prape si ne balade...
pres te vije ai

Det!
Me syte mbetur tek ti
ku iken nata fillon dita
Pengu i perjetshem
varr e djepe per lirika

Det,o Det!Dy fjale

Dhimbje e bute
e bute
por prape dhimbje
E para here pa deshire per kozmetike
floke te shpupurisura
ne kembe,para shtratit
relievi i ri,para pasqyres
Dhimbje e bute
dy pika lot mbi sy
dhimbje e bute
ike,vertet ike,virgjeri?!


Me Eliden jam njohur ne vitin 96' kur studionim Letersi ne Universitetin "Eqerem Cabej".Pas pak kohesh pasi u beme miq,me dhuron librin e saj te pare "Pengu i perjeteshem" nga ku shkeputa poezite e mesiperme..... Ju dheshe copeza e shpirtit tim,- shkruan Elida ne hyrjen qe i ben librit,ndersa une duke postuar poezite e saj ju dhashe mundesine te lexoni me te vertete poezi te sinqerta e plot ndjenje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Elida Demaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: