Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Zbulohet kompjuteri me i lashte ne bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Zbulohet kompjuteri me i lashte ne bote   26/11/2007, 16:10

Zbulohet kompjuteri me i lashte ne bote  • Shkencetaret kane mundur te zbulojne nje lloj mekanizmi prej 30 ingranazhesh qe i ngjan nje kompiuteri te lashte qe perdorej per te bere llogaritje astronomike, mes tyre edhe eklipset. Mekanizmi prej bronzi u gjet ne nje anije te fundosur ne vitin 1901 ne brigjet e nje ishulli grek. Ekspertet vetem tani munden te zbulonin funksionimin e tij. Mbi 2 mije shenime u gjenden te mekanizmi "Antikitera", i cili i perket shekullit te II-te para Krishtit. Per shkencetaret ky eshte i vetmi mjet qe tregon per njohurite astronomike te kohes, megjithese asnje makine e tille nuk gjendet edhe per mijera vjet pas tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Zbulohet kompjuteri me i lashte ne bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: