Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Dritan Zaimi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Dritan Zaimi   15/12/2009, 17:07

C'ka bera ne jete

Ato c'ka shkrova
s'i fshi me dot
Atje ku eca
gjume lashe
Ato qe ne jete s'i bera dot
endrrave i pashe


Ylberi

Nje shall shumengjyresh
mbeshtolli kodren
fill pas shiut u be drite
Renden fluturat
t'i rembenin ngjyrat
dhe pas pak drita u fik


Kurre s'do ta kuptosh

Lulja celi, kur pranvera erdhi
por prilli e vrau me debore
Erdhi maji, por prilli ende s'e kuptoi
qe lulja qe ai thau vec per te lulezoi


Rrezja

Nje rreze ra ne pus
erresira e kapi rob
Vendosi ta mbuste ne uje
dhe deshiren e fundit i kerkoi

Le te shihem edhe nje here
mbi kete uje, - tha rrezja,
- para se nen te, te perfundoj
Dhe uji si pasqure
mbi toke e dergoi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dritan Zaimi   15/12/2009, 17:08

Fundi i nje dhimbjeje

Serish do te hesht
e duke heshtur, do te qaj
Duke qare, do te qesh
e duke qeshur, do te vdes


Pritja copton gurin

Me vite te tera
rendoi pritja mbi nje gur
Dhe guri nje tjeter gur priste
te behej mur

Kaq shume koha mbi te rendoi
sa ne mijera copa gurin e thermoi


Amaneti i syve te mi

Kur vala te puthet me diellin
tej ne horizont
E prej puthjes se tyre
qielli te skuqet paksa

Kur nata te bjere e lehte
dhe me pishtar ne dore
te ndeze yjet nje nga nje

Kur gjethet e pemeve
te pershperijne bashke me eren
pa e kuptuar perse rri

Dhe kur dritat e qytezes
ta kullojne melankoline e tyre mbi liqen
e ne trajte dridhjesh te te thone:
- Ti eja u be vone!

Ti mos i degjo
Por aty, prane liqenit qendro
Puthe valen per mua, mos ngurro
E nese te duket e embel
C’te kam thene kujto

Liqenin ta fala une ty
shijoje ne qetesi
Brenda tij jam tretur une
ndersa ai?
Amanet i syve te mi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dritan Zaimi   15/12/2009, 17:08

Mos shkel

Mos shkel, te lutem
mbi bar, ti mos shkel
Mbi barin e lagur nga vesa
gjurma jote do te ngele

Do te duhen shira, rrebeshe plot stuhi
llumin qe i le t'ia heqin perseri


Kufiri

Edhe une thura endrra per ty
por endrres i lashe nje kufi
te shkonte larg, larg
por jo me larg se ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dritan Zaimi   15/12/2009, 17:08

Veē zemra duron

Ia tregova dhimbjen detit
deti ushtoi
Ia tregova dhimbjen qiellit
qielli gjemoi
Ia tregova dhimbjen zemres
por zemra e duroi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dritan Zaimi   15/12/2009, 17:09

Brenga

Ėshtė e kotė tė fle
brenga ma ka hequr kėtė kėnaqėsi
Ajo ka pushtuar gjithė trurin tim
ka vėnė nė lėvizje gjithė qelizat e tij
qė tė mendojnė veē pėr tė

Mė kotė tė fle
gjumi s'do tė ma largojė brengėn
Nė mėngjes ajo do tė zgjohet para meje
duke mė pritur pėr dialog.
E unė pėrsėri do tė dridhem para saj
si njė i pandehur qė ende s'ka gjetur
ē'ti thotė


Njė fjalė e pathėnė

Mė mbeti nė buzė njė fjalė e pathėnė
sa e ėmbėl ėshtė askush s'e di!
Si mjalti qė bletėt me vite tė tėra e ruajnė
pėr zemrėn e atij qė di ta pijė.

Rrugėve tė jetės, vite me radhė
me zemėr nė dorė e nė buzė me kėtė fjalė
unė renda tė falja dashuri.
Zhgėnjime mora nė vend tė saj.
Pėr atė fjalė s'pati nevojė njeri.

Mė mbeti nė buzė njė fjalė e pathėnė
sa shumė do tė doja ta thosha edhe ashtu kot
se ėshtė fjalė qė i pėrket njė tjetri
dhe zemra ime s'e mban dot

Mė mbeti nė buzė njė fjalė e pathėnė
qė vendin e puthjes e mban tė zėnė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dritan Zaimi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dritan Zaimi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: