Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Dilaver Asani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Dilaver Asani   2/12/2009, 17:13

Dilaver Asani u lind me 10 prill te vitit 1956 ne
f.Vranjovce te Gostivarit.
Mesimin fillor e kreu ne vendlindje per te
vazhduar gjimnazin ne Gostivar,dhe t`i ndjek studimet ne A.P ne Shkup ku
diplomoi me 1979.
Punon si arsimtar i Historise,Kultures Qytetare dhe
Gjeografise ne shkollen fillore "Ismail Qemali" ne Gostivar.
Deri me tani ka
botuar 7 libra:Permbledhja me pozei "Rruge pa fund":permbledhja me poezi "Molle
Sherri";dokumentari historik "Prej Gos(k)tivarit ne Dubrovnik"; permbledhja me
poezi ne dy vellime "Goca e Tivarit" dhe "Rrefimet e Goces se
Tivarit";permbledhja me poezi "Jeta e Muhammedit a.s" dhe se fundi botimi i
permbledhjes me poezi per femije "Mbi pullaz te shtepise sime".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dilaver Asani   2/12/2009, 17:13

Lumturia

A ka flete lumturia
shpesh e
pyes veten,
nese i ka fletet
le t`i hape netet.
Hidherimin e
thelle
ta shendrroj ne gezim,
nga vuajtja e territ
te gjenim
shpetim.
Te gjemon kraherori
ndote te pelcete,
atehere lumturia
do
te kete flete...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Nga permbledhja "Molle Sherri"   2/12/2009, 17:13

Epitaf gabimi

Gjithe qe morra valle
deri
ne amshim,
qe e zgjatur dora
per nje grusht-gabim.
Gjithkund me ta
endesha
dhe ne paskajshmeri,
jo per pune te liga
u rriten grushtat e
mi.

Jo per qarje e lote
hapa syt e mi,
do te ishte e kote
qe
pata dy sy.
Jo per cmenduri Zoti
mendjen ma ka falur,
por punet e
liga
per t`i ndalur...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Nga permbledhja "Rruge pa fund"   2/12/2009, 17:14

Ne vend te epilogut

Malli ne syte e mi
shihet
detyron ai gjithcka t`kalosh
te kthehesh ne vendlindje
e cdo
kend te gezosh.
Ne gjirin e familjes
per te ndez oxhakun
ne vendin e
lindjes
ku e ke lene plakun,
e nenen e perlotur
aty ku t`kane mbetur
femijte
qe mezi te kane njohur.
Po edhe nusja qe te pret cdo dite
le te
gezohet shtepija
qe e ka mbuluar myshku
edhe dera e madhe
e mbyllur nga
ndryshku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Nga permbledha "Goca e Tivarit"   2/12/2009, 17:14

Kenga e Goces Tivarit

Dua te vete
Sa me
fund detit
Ate qe dua per vete
Le ta kene te shkretit
Ne brendi te
guackava
Te fsheh thesarin tim
Cunave dhe cupave
Ua le ne
disponim
Te fleje dallgeve te detit
Me zemer te kulluar
T`i gjeje
strehim vetes
Mos mbetem e permalluar
Atyre qe shkojne e vijne
Pa
ndalur ne mergim
Le te mos harrojne
Ky eshte vendi im
S`gjeni vend ne
bote
Sikur ne vendlindje
Ate zemra e thote
Tregoni femijeve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Nga permbledhja "Rruge pa fund"   2/12/2009, 17:14

Kthimi ne vendlindje

Por ja edhe sot
sikur
s`e kuptuam
te kaluaren
e harrojme
te pa haruaren
Se nuk sigurohet
jete
duke shkuar ne kurbet
e harrojne gjuhen e vet
Sa nuk eshte
vone
para se te vdes
nje gryke te memedheut
permbi varr t`i qes
le
te filloje pranvera
bari le te rritet
ne vend te therrave
lule le te
mbine
le t`i gezoje lulishtja
t`rinjte ne vend qe rine
dore per
dore
drejt prigresit,
drejt perparimit
qe t`i japim fund
mjerimit
plages me te rende
te njerezimit
rruges pa
fund
mergimit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dilaver Asani   2/12/2009, 17:15

Shtegetimi

Keto ujra te turbullta
si do
t`i kaloj,
e te mos mbytem
se s`di te notoj.
Ashtu i trembur
me
kaploi shterngata,
i trishtuar thelle
do t`me ze nata.
Veshtire ka
njerez
por vetem bretkosa.
qe vetem krokasin
sikur ne shoqeri
ata
mua me therasin
Po une i mjeri
gjuhen s`ua kuptoj
fillova dhe
prej tyre
ndihme te kerkoj
E ne vend te ndihmes
fitova
pergjigjen,
se shtegtaret sikr une
mbyten ose digjen...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dilaver Asani   2/12/2009, 17:15

Ne pritje te agimit

Ne pritje te
agimit
daljes se drites-ndricimit
iu mvesha dijes
dhe shkrimit.
Ne
pritje te agimit
pa pike loti t`mallkimit
u nisa rruges se
clirimit
deri ne momentet e flijimit.

Nese priton t`vije agimi
Ketu
s`ka vend dyshimi
t`punojme qe t`vij agimi

E nese ky eshte
synimi
patjeter te vij agimi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dilaver Asani   2/12/2009, 17:15

Rrapi

Edhe pse i tharė
ndėr shekuj
qėndrov,
shumė kalimtarėve
t`kaluarėn ua sqarova.
Sa herė kam qenė
djegur
e pėrsėri zbluar,
atyre qė vinin
hije pėr tė kėrkuar.
Iknin
nga zhegu
u afroja freski,
por krahas tyre
edhe ndonjė porosi.
Mos e
dėmtoni rrapin
dhe rrėnjė e tij
se ku do tė freskohen
bijat edhe
bij?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Dilaver Asani   2/12/2009, 17:15

Buzė liqenit

Aty valėt e bukura
me ta bisedojnė,
shumė fjalė tė
ėmbėla
nga ti i kujtojmė.
Tė sillemi me tė tjerėt
ashtu si me
veten,
t`mos i dėshpėrojmė valėt
ta trembin detin...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Dilaver Asani   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Dilaver Asani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: