Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 iPhone Hack

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: iPhone Hack   26/11/2007, 16:05Vetėm sa ėshtė paraqitur nė treg iPhone nga Apple, ka filluar gara pėr ta hakuar atė. Vetėm njė muaj pas, interneti ėshtė mbushur me informata se si tė hakohet ky telefon. Si psh nė kanalin #iphone nė IRC njė haker ka prezantuar se si ka marrė nė kontrollė tė plotė mbi fajll sistemin. Ka dhėnė tė gjitha detajet teknike se si tek iPhone tė vendosen Ringtones, ėallpaper si dhe shumė ndryshime tjera. Nė Britani paraqiten edhe shpallje tė vogla nėpėr gazeta ku paraqiten persona pėr zhbllokimin e iPhone i cili mund tė punojė me tė gjitha SIM kartelat. Gjitashtu nėse ne YouTube kėrkoni "iPhone Hack" do tė paraqiten disa video pėrmbajtje ku shihen se si pėrdoruesit e iPhone kanė ndryshuar telefonat e tyre. Tė jesh i popullarizuar, pėr Apple do te thotė "open source" i plotė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
iPhone Hack
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Shkenca & Teknologjia-
Kėrce tek: