Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Brisida Isufaj

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:53

Moskuptim

Nuk e di pse heshtem
E
me s'u kuptuam,
Nuk e di pse s'folem
E njeri- tjetrin
s'degjuam.

Vec qielli dhe toka,
Vec jeta dhe bota,
Vec dhimbja dhe
loti,
Arriti te na kuptoje ...

Cdo gje u ndal
E me s'u
bashkua,
Cdo gje mori fund
Dhe buzeqeshja u trishtua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:53

Edhe une ndjej

Ndonjehere kerkoj
T'i fshihem ndjenjes,
Por
cdo qelize
Me tradheton,
Ecen cdo gje
Brenda meje.
Perpara syve te
tu
Ate cast bie pre
E pasionit marramendes.
Kjo ndodh
Se edhe une
ndjej ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:53

Aktore !

- Aktore ?!
Pse jo?
-
Dhe une jam aktore,
Te gjithe ne jemi aktore,
Luajme ne filmin e
jetes
Shpeshhere ne rolet kryesore.
Jea , eh jeta,
ne brigjet e kohes
vrapon,
Si nje zog i plagosur
Ne qiellin e saj ciceron.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:53

Une fajtore

Shiu troket ne
dritare
Dhe une ...
Une e di,
Qe jam fajtore,
Per ato lote
Qe
rrodhen aq shume;
Ate dite te ftohte dimri
Kur zemrat
U
perveluan
Nga puthja platonike ...

Une e di
Qe jam fajtore,
Per
ata sy
QE s'do t'i shoh me kurre,
E per ate zemer,
Qe tretet ne
verr.
Jam fajtore
Per kete shpirt
Qe ai gabim
I kushtoi shume.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:54

Vetvetja

Cdo cast,
Del perpara
meje
Si nje e panjohur.
Cdo cast,
Mundohem ta kujtoj ,
Por e
kote,
Ajo perpiqet te fshihet
Pas qelqeve te imagjinates,
Ne reflekse
egoiste
Qe une s'e deshifroj.
Te papriturat e sulmojne
Hera-
heres
Ndaj edhe zvarritem
Ta kap,
Por qendron larg meje,
Teper
larg
SA qe s'me shkon neper mend
Qe e panjohura
Jam une .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:54

Loti fajtor

E di qe loti
dikur
Ishte fajtor
Per krisjen time
Te shthurur,
Per
psheretimat
Ekzaltuese te kenaqesise
Dhe puthjet
E minifundeve te
mia.
E shihja te ecja
Paraleleve te botes,
Ne vijat e bardha
Te
semaforeve
Me pershendeste,
Ne syte e klienteve te mi
Me torturonte
endjeve
Pa ane
Te nje jete te vjeter ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:54

C'kenaqesi

C'kenaqesi
te te
shohe
Me shikimin e humbur,
Te flasesh me ty
Duke u kuptuar
Ne
heshtje.
Oh, c'kenaqesi
Te qeshesh me ty,
te qash me lotet e
thare,
Te vallezosh nen hijen e tyre,
Te mos shtangesh
Duke te
pare,
C'kenaqesi
Te shprehesh vertetesi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:54

Harruar

Perbuzur
Labirintheve te
vetmise
Te pash nje dite
Braktisur
Cepave te trishtimit.
Te
veshtroja
Nen tymin e cigares,
Ti po qaje
Nen sundimin e
perfundimit.
Po mendoheshe
Dhe nen hijen e vogelsise tende
Ti klithje
shume fort,
Por nga mjegulla e harreses
S'arrita te te veshtroja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:55

Qe jeten te mos ma kuptosh

Te
falenderova engjelli im
Per dhuraten qe me bere,
Te falenderova
pambarim
QE zemren nga gjumi ma zgjove.
Te falenderova ty,
Qe jeten ma
ndricove,
Por gjithe ky falenderim,
Sherbeu si nje zhgenjim.
Tani te
lutem perdite
Qe nga gjumi i keq te me zgjodh,
Tani te lutem me
shpirt
Qe jeten te mos ma verbosh !...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:55

Dikur

Dikur edhe qielli
Kishte
ngjyre tjeter
E kalteronte dashurine tone,
Dikur kjo enderr
S'ishte e
vjeter,
Por ishte vete jeta jone...
Dikur, ah dikur...
Askush s'ka qene
si mua,
Dikur sa shume te desha
Tani sa dikur te dua...
Vec dikur ti
ishe ketu
E tani sa dikur s'je,
Dikur ma shprehje me shpirt
Ate qe sot
si dikur s'ke,
Dikur,tani,me vone
Gjithcka u ngaterrua,
Vec zjarri i
dashurise
Si dikur mbeti ... nuk u shua.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:55

Njeres ka dhe s'gjen

Dikur e shihja
ndryshe boten,
Dikur ecja gjithe gezim,
Nuk njihja brenga,
A
trishtim.

Pashe nje dite
Kufijte e se vertetes
Dhe pash sa
pak
Me kish strehuar dashuria,
dikur u gjenda ne rruge ,
Njerez kishte
plote,
Por njerez nuk gjeta
Neper rruge
Shetiste vetmia ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:55

Kam mall !

Kaluan dite e muaj
shume
Nuk me besohen shume gjera,
Por ja qe jeta qenka e tille
T'i jep
e t'i merr te tera.

Tani nje minute me duket muaj
Per te mos folur per
nje ore,
Me duket jeta shume e shkurter,
Dhe malli rri varur permbi
hon.

Ti ike, na le ne jete
Kete nuk mundem ta besoj,
Kur se beson
as zoti vete
Si valle une mund ta kuptoj ?!

Une qe te desha aq
shume
E brengen ma le ne jete,
Perte mos folur per vuajtjet
Qe pa
ty,fund sdo te kene.

Ti ike, dhe ditet pas teje
Na le ne t'i
numerojme,
Loti ne sy gjeti prehje
Vetem ne te mund te te kujtojme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:56

Vrave paqen

Nate,
Tmerri i
ekzistences tende
Me mundon
Dhe gjalleria e ketyre qelizave
Te
vdekura.
Eci ne rruget e cmendura
Te ketij shpirti
Dhe shoh
Se ti e
ke pergjakur,
E ke vrare,
paqja ne syte e perlotur
Ne qiellin e
dashurise
Behet si e marre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:56

Padrejtesi

Nate,
Klithem...
Kudo me
dehin mendimet
Nen hijen e ketij lokali vulgar
Vuaj endjen e rrugeve pa
drite,
Por serisht kenaqem,
Qe nuk jam me e paster
Zhveshur nga cdo
mister femije
Tallem me shpresen qe humbet
Dhe marr lapsin e
shkruaj:
Motren,motren prinder,
Mos e lini te behet si mua ! ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:56

Lutjet misterioze

Lutjet e
mia
Gjeten pergjerim,
Oh sa abstrakte,
Une brenda teje,
Lutjet e
mia
S'paten pergjigje.
Ato ishin teper misterioze
I shihja tek
kalonin
Rrugeve pa ane
Donin te me shprehnin
Ndjenjat e tua
Por ato
ishin naive
Per te me kuptuar ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Brisida Isufaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: