Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Brisida Isufaj

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:41

Perjetim

Jetoja ne kopshte me
lule,
Ne aroma vetmie te harruara,
Me shtrengonin fort fjalet e
ngrohta
Mes prektjeve te tua te ledhatuara.

Perbrenda asgje s'ish me
bosh
Cdo fjale me lumturonte si te cmendur,
Buzet e tua me preknin
ngrohte
Me dukej jetoja ne enderr.

Doren fort ta shtrengoja
Pastaj
te shtrengoja ne gjo,
Kisha perpara nje bote te tere
Harrova se cdo te
thoshte vetmi.

Ti qeshje,ti syte mi enderroje
Dora jote ecte mbi
trupin tim
Ti doje nje bote te tere te me falje
Dhe me me te voglin
ledhatim.

Une dridhesha nga emocione te cmendura
Kishe pushtuar cdo
qelize te trupit tim,
Doja vec ai cast mos mbaronte,
Doja qe cdo gje te
ngelej perjetim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:41

Engjelli im

Tani era
I shperndau
hidherimet
Dhe shiu
Me grushta te fryre me godet.
Engjelli im ...
!
Me ka marre malli,
Malli terr i zi.
Tani edhe yjet
Nuk ndricojne
me.
Zbrazur nga fosfori i harreses,
Mbuluar nga muzgu melankolik
I
freskise,
Shtrire,
Ne nje pelhure te erret
Qe na pershkon
trupin,
Jemi ne ...
Ne shtrihemi ne te
Dhe zbulohemi nga njeri-
tjetri;
Duhemi shume,
Por te ndare.
Jemi teper afer,
Por e
larget
Dhe jemi te dy,
Por shume te vetmuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:42

Poezi

Ti ... !
Pa me
perbuzur
Per mekatet e shkuara
Me ke falur
Embelsine qetesisht,
Me
ke prekur forte
E zemren nxehte
Ma ke perveluar.
Pasioni
im,
Poezi
Pa dashur
Me ke kapercyer limite
E me ke enderruar
Pa
mbyllur syte,
Me ke prekur cipen e holle,
Qe me ndante me nje
enigme
Ti,
Pasioni im,
Poezi !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:42

Harroi Lumturine

Ndoshta ,
Ishte
nje pike e vuajtjes,
Qe ra papritur mbi mua.
Ndoshta,
Ishte simbol i
heshtjes
Ose i dashurise.
Mund te kete qene gjithcka,
Por nuk ishte
thjesht vegim.
S'ishte me e njejta enderr,
Qe kerkonte dikur shpirti
im.
Me shtrengoi, me perplasi
Ne kthetrat e vetmise
E kapi dhe e
gjakosi
Edhe ndjenjen e fundit
Qe me kishte ngelur,
Dhe kur pa qe une u
treta,
U kenaq me gjakun tim.
I mori te gjitha c'kishte brenda
Por
harroi tek une lumturine ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:42

Dy sy ...

Dy sy,
Shkelqejne nga
malli
I dhimbjes se shuar,
Nga loti i te paharruares,
Nga enigma e
jetes.
Dy sy ...
Si meteoret e nates
Mundohen te gjejne
Kuptimin e
jetes,
Mundohen te cajne
Ndricimin e tyre
E te gjene brenda tij
Te
madherishmen,
Per te sjelle dashuri
Ne hapesire.
Dy sy,
Vetem dy sy
...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:42

Te jetoshs me dy zemra

Me ka marre
malli,
Te puth
Buzet e tua te njoma,
Te pershkelura
Nga etja per
mua.
Te shohesh
Syte e detit tend
Tek valviten per te me gjetur
E te
te perqafoj me zemer.
Nje zemer
Si tenden qe e ndjej.
Ti ma fale,
O
Zot c'mekat
Une duhet te kisha ikur
E jo ti,
Kenaqesia ime e
vetme
Qe jeon brenda meje.
Te ndjej ndonjehere
Qe troket shume
fort
Ne kraharor,
Mos valle do te thuash
Qe jemi te dy
Brenda nje
zemre ?!
Zemra s'ka faji
Eshte faji im i zi
Qe te kenaqem e
vetme
Kur i burgosuri i zemres sime
Je Ti ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:43

Fitorja e humbur

- A ka humbje humbja
?
Pyeta dike.
- Jo, ka vec fitore
Mu pergjigj nje ze.
- Fitore
humbja ?!
C'gje e bukur !
Humbja me fitore.
Fitorja e humbur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:43

Duhemi edhe te ndare

E ndjej,
Qe
loti djeg
Nga malli.

E ndjej,
Qe zemra rreh
Nga
dashuria.

E di,
Qe ne te dy
Duhemi edhe te ndare.

Kete e
lexoj
Ne cepin e syrit
Ku loti eshte thare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:43

Yll i shuar
- Kushtuar babait te saj
-


Ti u fike yll i rralle
Si yjet e nates me hene,
S'mendove per
ate nate
Qe dita s'kishte kenge.

Ti u fshehe pas nje mali
Edhe kur
dielli agoi,
Ne ujin e burimit, te akullt
Zeri yt kumboi.

Por ty
s'te pashe aty rrotull,
Pashe vetem gur te helmuar,
Dheun qe ti ishe
fshehur
E pashe aty te ndricuar.

E kuptova qe ti ndricove
Qe une te
gjeja rrugen,
Te kishte marre malli
U merzite ne ate vater.

Atehere
ti pse s'kthehesh
Kur mengjesi nis agon?
Shtrati yt eshte bosh
Lulja ul
koken ne dhome.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:43

Mall

Mes lotit une depertova
Nisa
te meditoja me mall,
Me kohen fillova te grisesha,
Ajo ecte teper
ngadale.

Doja te te rizgjoja
Nga gjumi t i hidhur, i madh,
Te te
sillja midis nesh
Te rrinim si dikur,bashke,

Por ti mua s'me
degjove
Ndaj hija jote pas me ndjek.
Pas asaj bote me harrove,
Dhe
malli im s'te le te qete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:43

Tregimi i nje historie te lashte

Na ishte nje here
Nje djale
dhe nje vajze,
C'do mbremje mbuloheshin
Me dashurine e zjarrte.
Njehere
na ishte nje parajse
Ku endrrat ishin realitet
Dhe ylli dikur i
vogel
Ish simboli i nje dashurie te vertete.
Njehere isha edhe une
E
ndricoja nje ekstaze
Ndersa sot jam tjeter kush
Qe tregoj nje histori te
lashte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:44

Vuajtje

Ti vuaje,
Ti ishe ne kufi
me vdekjen
Dhe une lozja ende,
Tallesha me kohen lozonjare,
Qe nuk me
fali kurre shprese.
Por une shpresoja
Dhe brenda shpreses sime
Gjeja
fundin,
E nje perralle te shkurter
Qe s'munda kurre ta lexoja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:44

Per ty

Mos u habit kur qaj,
Une
qaj pas qeshjes
Me lote gezimi.
Une qaj per ty
Qe te me
zhduket
Mbremjeve trishtimi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:44

Largohu

Largohu
Nga jeta
arrogante
Qenia ime,
Qendro larg kesaj shprese
Qe e vdekur
jeton.
Largohu,
Ti sy i veshtrimit,
Qenia ime s'te pranon,
Nga
labirinthi i zemres
Vec dashurine e kerkon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:45

Egoizmi i ndjenjes

E brengosur
Na
pikat e lotit notoj,
Dhe me syte e tu blu
Formoj nje oqean,
Nen hijen e
zemres
Te vezhdoj
Dhe me fshehtesi
Erresiren e shperndaj,
Duke ecur
kuptoj
Pafundesine
Dhe ne menefregizmin e mendimit
S'te flas
Vec
egoizmi i ndjenjes
Ne brigje dashurie
Mbetet pas.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:45

Enderra

Cdo dite mundohem te
arrij
Ate imagjinate qe shoh,
Ndersa vorbulla e mendimeve
Me
ndalon
Ta kapercej kufirin e se vertetes.
Por...
Imazhi i saj
madheshtor
Me fton
Drejt nje mbremjeje plot finese
Sa s'mund t'i
rezistoj dot kenaqesise
Dhe...
Perseri mundohem ta arrij,
Por sa
afrohem
Ajo cel syte e mi
E me con
Drejt nje agimi shprese.
Afer
agimit
Shpresa qenka enderr ?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:45

Nate

Heshtje ...
Dy yje qe
shndrijne
Erresire...
Dy jete mbarojne
Frike...
Dy meteore
shkaterrohen
Vetmi ...
Dy zemra largohen
Nate
E pafat ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:46

S'mundem

S'mundem me te
flas,
S'mundem as te hesht,
Nuk mundem te qaj,
Kam harruar te
qesh,
S'mundem te veshtroj,
S'mundem te degjoj,
Nuk mundem te
vdes,
Kam harruar te jetoj ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:46

Putha lotin

Putha lotin qe per ty
pikova
Dhe ai vazhdoi te bjere,
Putha kenaqesine e tij
Nje pulebardhe
iku neper ere.

U mundova te te puthja
Por ishte teper larg,
vegim,
Ti ishe kthyer ne mall,
Qe digjte shpirtin tim.

Ndaj serisht
putha lotin,
Qe ndoshta s'do te te pushoje kurre,
Dhe serish do te puth
dhimbjen
Qe vetmia te mos me semure.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:46

Veper pa sukses

Godite ndjenjen

Ne katastrofen e kuqe
Dhe le pas gjurme
Te huaja, te zeza.
Mos je
valle kalores
I se kaluares se hyjnishme,
Apo ndodhta
Kapiten i anijes
fantazme.
Jo... , ti
Je vec nje refleks
I nje dashurie te
sfilitur
Qe degjon Kufomat
E patrerura te harreses
Ti je vepra pa
sukses
E jetes tende,
Mbjellur
Ne ullinjte e shpreses.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:46

Pasion

Ecen lehte
Ne shkalllet
E kesaj heshtjeje
E me le
te kuptoj,
Me le te shpreh
C'do ndjenje.
Vec dua te di
Te perkas une
ty
Apo mua ti?
Kjo eshte larg
Si zogu
Qe kerkon folene.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:46

Vetmi

Trishtimi vallezonte
Ms
nesh, i ndrojtur,
I etur per gjak
Per zemer,per lot.
Dhe ne
vallezonim
Mes trishtimit te lodhur,
Te etur per njeri-tjetrin,
Per
syte enderrimtare.
Midis nesh dhe trishtimit
Kishin ngelur
Hapesira
boshe
te vakumit eteror.

Askush se mori vesh
Vetmine e asaj
nate.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:47

Mengjesi

Mengjesi,
Celi syte e
lodhur
Te pergjumur
Nga nata e gjate.
I raskapitur
Hapi
gojen
Duke reflektuar drite
Kerkoi ta shohe ate ndricim
Por ish
verbuar,
Hezitoi
E s'reflektoi serish.
C'do gje
Ishte teper e
nderlikuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:47

Jeta ekuacion

Ekuacioni i
pergjithshem
Kjo jete
Ne tutelin e "x" dhe "y"
Vec vlera te palejuara
pershkroj
Dhe barazimin
Asnjehere s'e arrij
Ne katror dhe rrenje
kaloj,
Por jeten prape s'e kuptoj.
Nga minuse
Dhe pak pluse
sulmohem,
Por prape
Ne fund, harrohem ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   23/11/2009, 16:47

Po i le dicka kohes

Po i le dicka
kohes,
Qe mua te me mbaje mend.
Po i le dy puthje jetes,
Qe te fshije
harresen,
Po i jap tre yje nates,
Qe diten ta ndricoje,
Po i jap gjakun
zemres,
Qe dike te dashuroje...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Brisida Isufaj   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Brisida Isufaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: