Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Poezi Mergimi - Blerim Kasneci

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Poezi Mergimi - Blerim Kasneci   22/11/2009, 16:56

Blerim Kasneci
(Lindur mė 1977 nė
Tepelenė)

ATDHEU NĖ RRUDHA

Mbas shtegėtimesh tė gjata,
U
ktheva nga udha
Gjeta atdheun.
Tė zhytur nė rrudha
Zemra rrahu fort

Mė hipi trishtim
Sa shumė ėshtė m'plakur
atdheu im!

Me mall
nė buzė,
dergjen,
plakat e urta
Me shikimin e tretur
Nė udhėt e
gurta
Nga shpirti u del
I qarė mallkim,
Pėr rrugėt e largėta

vodhėn rininė.


E KALUARA JONĖ

E kaluara jonė njė kujtim i
tretur nė vite
E kaluara jonė, njė shtegėtim, njė ikje
Gjithė mall jemi
nė pritje
Pėr dashurinė e Atdheut
tė tretur nė vite.

Unė jam e
kaluara e trishtuar
E kaluara gjithė mundim.
Rritur nė rrugė pa emėr

Nė dhe tė huaj nė mėrgim

Unė jam fėmija shtegėtar
qė kurrė se
shijova fėmjėrinė
Sa shumė jam i malluar
Pėr vendlindjen pėr shtėpin


Unė jam fėmija shtegėtar
Qė u rrita nė mėrgim.
Sa shumė i
malluar
Pėr vendlindjen pėr shtėpin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Poezi Mergimi - Blerim Kasneci
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: