Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Besim Bokshi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Besim Bokshi   22/11/2009, 16:39

Nata kriminele

Sonte zbriti plake e
lodhur,
dhe thith gazin, vajin, gjemimet e dites
thelle, thelle ku krrat
terri.
Si nata vete, bota u be memece.

E ndjeva kur jehoi vone
ne
gjirin e saj prej korbi,
kur jehoi shurdhet si vdekja nje
fshame

Dikush humbi nje yll,
nje shok ne naten memece!

E pashe
kur ia thithi syte
thelle ku krrat teri -
kur ai thithti lehte si gjakun e
tij

Dije!
Sonte u shuan edhe dy xixa
ketu poshte, ne fund te
nates
Sonte vdiq nje njeri shurdhazi si nata!


Tim
et


Me doli gjumi. Llampa e ndezur!
Ti i mbeshtetur po rrije ne
skaj
dhe shikoje driten -
ndoshta dhe fluturen qe sillej rreth
saj

Veshet ushtonin ne qetesine e nates...

Flutura u
dogj...

Ne syte e tu dallova lote
e thashe: ē'brenga Baba ka?!
Sot
mendoj:
Babė, u dogje pa leshuar zė!


Ne pritje

Kam
pritur - si shkembi,
si ylli skaj horizontit - ne pikellim,
vite me
radhe...

Larg jam,
aty ku puthen jeta dhe vdekja -
aty i pertyp
ditet e mia te gastarta...

Kur te vije,
ndoshta do te me gjeje te
mplakur
e s'do te mund te qesh si flladi i pranveres

Te vdes - nga
gezimi,
do te mundem!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Besim Bokshi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: