Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Astronomėt, shikojnė shpėrthimin mė tė vjetėr deri mė sot

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Albulena
Senior Member
Senior Member
avatar

Female
Numri i postimeve : 508
Age : 30
Location : Kosove
Job/hobbies : Studente
Humor : Familja moderne
Registration date : 15/12/2007

MesazhTitulli: Astronomėt, shikojnė shpėrthimin mė tė vjetėr deri mė sot   31/10/2009, 18:16

Astronomėt kanė parė shpėrthimin mė tė vjetėr deri mė sot, qė ka ndodhur 13 miliardė vjet mė parė, pak pas lindjes sė universit. Astronomėt gjurmuan rrezet gama tė shpėrthimit tė quajtur GRB, pėr ta parė dritėn nga ylli masiv qė u shua 630 milionė vjet pas Shpėrthimit tė Madh, i cili e paraqet lindjen e universit, shkruan revista shkencore “Nature”. Shuarja e yllit, e cila thuhet tė ketė qenė aq e ndritshme, sa tė ndriēonte madje edhe galaksitė, do t’i ndihmojė shkencėtarėt tė kuptojnė se ēfarė ka ndodhur nė ditėt e para tė universit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://albania.bestgoo.com
 
Astronomėt, shikojnė shpėrthimin mė tė vjetėr deri mė sot
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shkenca :: Astronomia-
Kėrce tek: