Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Albert Ukelli

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:04

Kohė nė jetė

Jemi protagonistė tė kėsaj kohe
Kohė nė jetė
Se jeta nuk ndryshon
Ndryshojnė veē kohėt
Miku im
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:04

Albert Ukelli

Grila tė thyera
(Ngjarjeve tė 1 tetorit 1997 ne Kosove)

Ndėr dhėmbė na ishte ngujuar fjala prej kohėsh
Fjala e lirė
Ndėr grila na ishte ngujuar
Lapsi
Dashuria
Jeta
Ndryshku gėrryente bankat
Ku thurėm kėngė lavdie
Kohė pa kohė
Shekuj
Tetor pragshekull i ri
Fjala doli nga dhėmbėt
Lapsi theu grilat
Nė banka u ulėm thurėm kėngė lavdie
Mposhtėm ankthin e zi
Kohėn e bėmė pėr vete
Nė shekullin e ri
(Prishtine, '99)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:04

Albert Ukelli

Regjentė pa kontratė


Kėnga e bulkthit nuk mė lė tė fle kėtė natė
Se ėshtė regjentė pa kontratė nė kėtė rrethinė
Ėshtė dimėr
Ftohtė
Cakėllova gotėn me raki bullut
Me dhėmbėt e mi
Mora e ia thashė kėngės sė bilbilit
Bulkthi mori datėn
Ndali zė
Cakėllova dhe njė gotė
Prapė kėndova
Edhe pse nuk kishim bėrė ndonjė kooptim me bilbilin
Bulkthin e detyrova tė marrė datėn
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:04

Albert Ukelli

Dallgė deti ėshtė jeta

Dallgė deti e pafund
Ėshtė jeta
Ne jemi notues qė luftojmė
Tė mos zhytemi
Tė mos mbytemi
Tė mbetemi fitimtarė
Nėpėr dallgė jete
Tė gjallė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:04

Albert Ukelli

Njė ditė nė Tiranė

Piramidė kishe jetėn nė sheshin e botės
Sa armiq t’u sulėn u pėrplasėn nė majėn e saj
Nė sheshin tėnd shfletoj historinė
Pranė piramidės
Afėr kam Monumentin
Skėnderbeu rri kalėshalė
Njė valle trimash pas ēdo fitoreje
Mė shfaqet pėrballė
Njomė buzėt e shkrumbuara me ujin
Qė shekull kisha jetėn sa ėndėrrova
Fugimthi lėshoj sytė nė ēdo qoshe
Vargmalet e Naimit mė flasin me zėrin e lirisė
Merr detyrė tejbartėse tė dashurisė
Ndėr mote
Nga Kosova nė zemėr tė Shqipėrisė
(Tiranė, 5 shtator 2000)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:04

Albert Ukelli

Imazhe

Njė melodi e vjetėr
Nga Moxarti
Formoj imazhe
Dy njerėz dy qenie
Dy gjini
Njėri nga Marsi tjetri nga Afėrdita
Kishte pėr tė thėnė Grej
Dy jetė tė ndryshme
Tė ndara
Nė kohė
Nė tokė
Tė bashkuara
Nė jetė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:05

Albert Ukelli

Kėrkim i harlisur

Mot i lagatershėm nė kėtė vend
Ngucje ndjenjash herė pas here
Nė kasollen njėdirekėshe
Pėrcėllohem nga vapa
Lagem me pikat e shiut nė tė njėjtėn kohė
U ngjaj shaptoreve
As retė nė qiell qė shkasin pa ndarė nuk mė ndalin
..Fluturoj
Flitet se diku u gjendka njė floēkė
Nė kėtė vend ku jam unė
Gėrshetova njė kurorė lulesh nė kamuflim
Pėr flokėt e verdha tė saj
Jam nė kėrkim
„Ilegalisht"
Hallavitem rrugėve
Nė kėtė vend me mot tė lagatershėm
As vetė nuk mund ta di
Nė mos ėshtė apo jo
Njė komplot me vetveten
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:05

Albert Ukelli

Dikur

Dikur me leqenik bėmė trupin
Nuk u zgropem kurrė
Zahire mbajtėm pėr miq e shokė
Drapėruam grurė e misėr
Therėm qengjin mė tė mirė
Pimė nga njė gotė
Ia thamė kėngės
Tregimtarėt e shumėdashur folėn qetė
Punėtorėt stinorė dėgjuan me ėndje
Vashėzat tutje punuan rrogoz pėr oda
Pllenuan lulen e thurėn kurorė
Me leqenik bėmė trupin
Ishim punėtorė stinorė
Por nuk ishim vonestarė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:05

Albert Ukelli

Dashuri doganēe

Doganēe flasim unė dhe ti
Nė dhomėn e vogėl
Tymosur me duhan nga unė
Ēikohemi me ujė nga brendėsia e tokės
Shuajmė etjen nė brendėsi tė trupave tanė
Takohemi te kryqja nė gėrgalle
Duhemi doganēe
Unė tė hyjnizoj
Jemi forcėdhėnės nė jetėt tona
Ani se doganēe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:05

Albert Ukelli

Natė

Melodi qetėsie brenda nė dhomėn e errėt
Mbaj njė libėr nė dorė
Pėrkėdhel faqet e saj plot dritė
Pėr sytė e mi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:05

Albert Ukelli

Fotografitė

Fotografitė tuaja sot nuk mė bėjnė punė
Nuk ma shuajnė mallin qė kam
Gjithēka kanė fotografitė
Sytė, faqet, duart, dhėmbėt tuaj
Veē erė nuk kan
As s'prekė dorė e juaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   15/10/2009, 00:06

Albert Ukelli

Nė pritje tė mėngjesit

Edhe pse ti je eklipsuar diku
Unė tė pres
Simfoninė e dhimbjes
Bashkė me preluden e tingujve tė paqenė
Nė kėtė natė
Do t'i transformojė me orėt e mia lokale
Nė pritje tė mėngjesit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Albert Ukelli   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Albert Ukelli
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: