Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Albert Gjoka

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Albert Gjoka   15/10/2009, 00:01

Kompleksi i Odisesė

Nė udhėtime tė gjata
Jo nė luftra.
Nė shtretėr gėzimi
Jo nė gjak.
I mbytur nė ėndrra
plot tradhėti.
Kam frikė edhe unė
mos shega ėshtė prerė.
Kam frikė Itakė.
Zgjuar s'mund tė vij,
veē nė gjumė.
Unė mendaku budalla.


Tri mollėt

Trupi jot e dashur
Tri molla

Tė parėn
Asht e djallzueme
E krimbun nga brenda
Labirinth stėrmundimesh

Tė dytėn
Asht mollė e ngranun me daltė
Rrangull e pėrsosun
E ashpėr nga kafshimet

Tė tretėn
Ah tė tretėn
Molla e tretė

Mėkat.
E fshehur mes gjethesh

Trupi jot e dashur
Tri molla.


Mit

Nėn hijen e hanės
Mes klithmės sė bulkthit
Andrrimtar i ēartun
plot dėshira
Tė prita ty.

Nga larg dėgjove krisma spate
Vėrtik u ngrite si ēorkė e trembur
Kėmisha e bardhė zbardhulloi natėn

Erdhe drejt pemės
Erdhe drejt meje

Mua mė hėngri luani.
Ti vrave veten.


Bareshat

Terri merr arratinė larg nalesh
Ēobanesha dhent i nxjerr nė prag
Me torbėn plot tė mbushur krahėsh
Dy molla t'kuqe pjekun n'ag

Pėrpara niset tufa, ajo pas saj
Mes malesh humbet ai fshat
Pas fijesh bari qumėsht, vjedhtas
vij si mė i pandershmi frat

Tė ndjek ndėr shtigje suk mė suk
Nga larg diku bie njė fyell
Mrizojnė bagtitė tė fshehur n'hije
Shullehet vajza pėr nėn diell.

Mė sheh me synin tand tinzar
Pastaj larg meje turresh vrap
Ti si drenushė e shkathėt mali
i zoti unė, gjahtar pa hark.

E hyj me turr halimshtės vogėl
Pas borės madhe ra pafund
Unė degė me epsh ngarkuar randshėm
Mbi supe hovshėm borėn shkund.


Pushtimi

Jam nisur drejt teje
Zemėrak.
Me armėn drejtuar
Pushtak.
Po kurmi jot i hedhur
Mburojtari.
Kala ėshtė drejt meje
Qėndrimtari.
Dy frėnxhitė e tua
Gremisur.
Shtathedhura nė ardhje
Arratisur.
E brishta ėmbėlgrua
Robita.
Me heshtėn majėmprehtė
Godita.
Tė pafajshmen vashė
Shestova.
Duart nisėn lundrimin
Velėzova.
Diēka ziente brenda
Grafullova.
Gufla ranė kokrrat
Shkoklova.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Albert Gjoka
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: