Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:34

Pse te desha ty…

..sepse ti prure tek une
thesarin e rinise sime
qe une e kisha kyēur,
E kyēin e kisha fshehur,
harruar e humbur diku..
Si munde ta gjesh ti?

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:34

U lodha

U lodha duke luftuar
me kujtimet, me deshirat,
enderimet..
me te kaluaren, te tashmen
me te ardhmen qe nuk e di
a do ti gezohem…
U lodha edhe
me mendimin qė
te mos dorezohem..

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:34

Humba edhe unė..

Po ankohen shokėt se mė s'po ndihem,
se si sėpata pa bisht humba edhe unė,
se u them jam e zėnė, e mbytur nė punė
se s'po mė mbetet mė kohė as pėr vete,
se mė kujtohet kur thosh dikur njė poete "s'mė mjaftojnė as 24 orė qė t'i bėj tė gjitha"
tė bėj punė nėpėr shtėpi, tė rris fėmijė,
tė pi kafen me ty, njė llaf tė shkėmbej,
dorėn nė duar ta marr, tė tė shoh nė sy..

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:34

Ku vete e dashur?

Midis dy botėve,
midis dy jetėve,
njėra e lėnė,
tjetra e panxėnė
ku vete e dashur?

nėna e braktisur ,
njerka e stolisur,
ti ėndėr e grisur..

Ėndesh rrugėve si hije
Me bukuri perėndie
Natyre pranvere pėrreth
Pėr ty asnjė shije ..

Mbetur pėrjashta
nė gysėm tė rrugės,
shpirtdjegur, gaztretur
Fytyrė e mermertė,
Me bardhėsi vdekje
Ėnde e pavdekur

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:35

Drejt Diellit te Jugut

Kaq dite udhetimi
drejt Diellit te Jugut
sa shtete kalova e ndrova nje stine,
per te ardhur tek ty
shoku im!
Dhe ē'qe ai moment aq i bukur,
(O Zot, sa i bukur qe!)
Drejt meje ti rendje i lumtur
"O mikja ime,
ja tek me ke!"
Ē'qe ai mall aq i madh
O shoku im ē'qe!
Zemr'e lodhur pritjes se gjate
si s'me leshonte
perdhe!
Ē'qe ai mall aq i bukur
O mikja ime, ē'qe!
xhaketa dimerore
e rrudhosur,
priste me kot
t'i ktheheshe atje!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:35

Luleshqerat ne Williamsburg

Uaa!
Se dija qe mbreme
kisha rene te flija ne nje hotel
te rethuar me luleshqera.
Lulet e femijerise sime.
Te kujtohet?
Mbushnim dikur preherin me to
I benim kurore, i vinim mbi floke
sa here qe ēelte pranvera.
Pastaj guisnim, qeshnim, gezonim
te ēkujdesura kodres poshte vraponim
ndersa fustanėt na i merrte era.
Uaa!
Nuk e dija qe ne Williamsburg (colonial)
do gjeja kaq luleshqera!Lulet e rinise sime.
Te kujtohet?
U kėpusja petalet: me do s’mė do, mė do s’mė do..
tek ngjiteshim nga kodrat pasditeve vonė
Ti qeshje: Pse s’e nis ne te kundert,
Te te dua pergjithmone?
Ēudi!
Nuk e prisja te zgjohesha sot
Ne kete vend te huaj, ne Williamsburg
e rethuar me luleshqera,
Ndjeva si erdhi tek une, edhe nje here mrekullisht
Pranvera!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:35

Pushteti i muzikes

O Zot,sa e ndjej
pushtetin e muzikės!
Mė rrėmben tė tėrėn
mė derdhet ne zemėr
mė vėrshon nė shpirt
mė ngre peshė nė ajer
lotė lumturie notojnė nė sy
ėshtė i vetmi moment
kur tė tradhėtoj ty!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:35

Ē’bote e mpleksur!

Telefoni im ra dje..
Dikush me quajti shpirt,
Uf! e shtyva me dore tutje..
(pse valle, na duan ata qe si duam?)
Nje telefoni tjeter i bie une sot
me vjen ti them ‘zemer".. dhe ngrij
Po sikur te me shtyje
tutje me dore mua, AI?
Ē’bote e mpleksur!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:35

Mbetje poezish..

E di sa mbetje poezish kam?
Tė harruara nė sirtar, tė lėna nė kompjuter
Tė hedhura mbi tavolinė, te shkara nėn tė
Tė ngjeshura nė ēantė e nuk di ku mė..
Vargje tė vetmuara
Shkulur nga poezitė e mia
Copėza dhimbjesh tė fshehura nė gji
Vetėm pėr tė mos t'i dhėnė ty.
Qortime pėr pakujdesitė e tua
Pėr lėndimin e krenarisė sime
Fjalė tė tuat tė hedhura pa vėnd
Kafshime mbi buzė tė emrit tėnd
Janė zėmėrime, kapėrdime, pėrbetime
Pėr hakmarrje qė kurrė s'ndodhen
Buzeqeshje tė prera nė mes, ironi,
Dėshira tė shtypura, qė ti si di..
Ti s'do ta marresh vesh kurrė
Sa herė mė pate ligeshtuar
Sa herė malli me pat marrė,
Sa here, qė tė njoha ..jam penduar!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:36

Ndjenje e ndaluar

Pėrtej dritares sime
Debora e prillit akoma bie
me inat dimeror ēuditerisht..
Po fsheh ngjyrat e pranveres
dhe format po i fsheh
qe sythet te mos duken me,
as lulet, as gjethet e reja
ēdo gje e fsheh nen te bardhe
sikur s'ka qene kurre aty
A thua valle do te mund
te mbulonte keshtu
edhe te ndaluarėn,
te fshehuren, ndjenjen time?
U ngrita dhe bera te paberen:
I mblodha, te gjitha
letrat, bisedat, mesazhet, te tera tok
Mbylla syte, e i lidha per gryke
ne nje qese te zeze, te gjate plastike
Stuhia e bores me mbeshtolli
te me ndalte frymen
tek perpiqesha te fundosja
nen debore
ndjenjen e lidhur, te shtrydhur,
te denuaren ndjenjen time
tek groposja ..
Kthehem brenda
duke fshire duart...
Ne veshtrimin e perhumbur
nje faqe e bardhe, bosh,
me ftohtesi debore e vendosur si dige
ne mes te kaluares dhe te sotmes
Mbyll syte e gelltitem,
por mjerisht,(!)
ndjej si shkrihet e tera,
e njomur nga lotet e nxehte
prush te fajit.

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:36

Prifti i ēpriftėruar

(Ate dite ne kishe mungonte prifti Dominik
dhe ne radhen e pare, e bukura Anna Mary Shik).
Kur ai ngrinte lart syte e kalter dhe i falej zotit per besimtaret e tij,
ngrinte mbi ta dashurine e mbledhur nga dyqind pale sy,
Zoti ngjyren e kalter ia kthente ne gjelbrim katarakti qe t'ja percillte
atyre te ndare ne dyqind sterkala kristal uji dashurie
Por ajo Anna Mari Shik, syzeza e bukura,
perria e Kishes, gjithnje ne rradhen e pare
te teren per vehte e donte
dashurine e Dominikut, ne dyqind pjese te ndare
Dashurine 200 pjeseshe e ndare shenjterisht,
me fuqi magjie, djalli (kush e di si)
e shumezoi me vehtevehten tinezisht
dhe e derdhi ne syte e Anna Maris
Kur vajza ngriti qepallat me zjarrin e dashurise qe vjedhur
Te digjte priftin e bukur, te devotshmin Dominik.
Prifti ndjeu turbullim gjaku, turbullim djali,
E kaltra e syve u mbulua me mist,
tek ngrinte syte lart nga Altari
ndjeu zbrazetire t' i zgjaste Zotit perunjesisht.
Ne gjunje e ulen prifti Dominik,
me syte perdhe, i poshteruar te pranonte fajin
qe s'qe me i denje per altarin,
se urdherin e vet kish dhunuar
se kishte fyer vete te madhin Zot,
Shen Merine, me Anna Marine kishte nderruar
nemur nga Ati do qe pergjithmone,
nga njerzia pergjithmone i harruar.
Ate dite ne kishe mungonte prifti Dominik
dhe ne radhen e pare, e bukura Anna Mary Shik.

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:36

Dhimbje dhe mall

(emocione nga vizita ime e pare ne Kosove)

Sot bulevardi i rinise sime tiranase
me rruget e tua Prishtine u shkri e u be nje
E tronditur ne mes pranveres se dubluar,
shpirti mall e lot mbi faqe per ty derdhte,
Kuptova se aq gjate sa une Prishtinen,
ju o vellezer Tiranen time enderuat!
Nje molle ndahet ne mes per dashuri, nje pjeshke po ashtu,
por nje atdhe per dashuri nuk ndahet ne mes, kurrsesi!
Damaret e gjakut na i prene vellezer, damaret e jetes
ne fasha mbeshtjelle i kemi mbajtur, gjaku te mos na ike,
te mos na prishet, te fiket te mos na bjere, ne toke te mos biem,
dhe ne gjunje te mos biem gjithashtu….
S'e ndjeva mungesen tende ne Prishtine, Tirane,

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:36

Te dashuruar ne internet

Ēudi sa te lumtur ishim,
sikur kishim kapur rete
s'pushonim se foluri
ne internet!
Ku i gjenim tere ato fjale
Ate dialog qe fund s'kish..
Naten s'na zinte gjumi
duke pritur diten te vinte
serish
S' ishim pare kurre..
Po c'ka rendesi?
Kur ty te duket se je une
dhe mua me duket
se jam Ti?
Eh, sefundi kuptuam
se s'ishim vetem shpirtera..
Erdhi ai moment
Ngopje apo urie(?!)
(qe moment gjenie)
kur une doja te vija tek ty,
apo ndoshta tek une,
doje te vije ti..
Dhe erdhem..
e bashke me ne erdhi edhe
zgjimi
I dashur,
Ekrani duhej te kishte pasqyre
qe te na ruante nga
zhgenjimi!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:37

Te dashuruar ne internet

Ēudi sa te lumtur ishim,
sikur kishim kapur rete
s'pushonim se foluri
ne internet!
Ku i gjenim tere ato fjale
Ate dialog qe fund s'kish..
Naten s'na zinte gjumi
duke pritur diten te vinte
serish
S' ishim pare kurre..
Po c'ka rendesi?
Kur ty te duket se je une
dhe mua me duket
se jam Ti?
Eh, sefundi kuptuam
se s'ishim vetem shpirtera..
Erdhi ai moment
Ngopje apo urie(?!)
(qe moment gjenie)
kur une doja te vija tek ty,
apo ndoshta tek une,
doje te vije ti..
Dhe erdhem..
e bashke me ne erdhi edhe
zgjimi
I dashur,
Ekrani duhej te kishte pasqyre
qe te na ruante nga
zhgenjimi!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:37

Jeta siē vjen..

(intermexo familjare)

Mbrėmje vonė
nė divan sytė
mi mbyll gjumi
ti thua "ngrihu fli"
ik, se edhe unė,
ja, tani do vi!
Duke u lėkundur
unė ngrihem,
hyj nė dhomė
deren e le pak hapur
si gjithnji,
qė te mos bėsh zhurmė
kur te vish ti
Jam ne gjumė
mė zgjon pėrplasja jote e derės
si gjithnji..
Nėn jorgan kėmbėn shtri
ajo bie nė tė ftohtė..
Paska qenė era qė mbylli derėn
s'paske qenė ti!?
Hej, bela..
duhet tė ēohem, se e di
nė divan pambuluar
do tė kete zėnė gjumi ty
Sahati trokiti: njė, dy!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:37

Jeta siē vjen..

(intermexo familjare)

Mbrėmje vonė
nė divan sytė
mi mbyll gjumi
ti thua "ngrihu fli"
ik, se edhe unė,
ja, tani do vi!
Duke u lėkundur
unė ngrihem,
hyj nė dhomė
deren e le pak hapur
si gjithnji,
qė te mos bėsh zhurmė
kur te vish ti
Jam ne gjumė
mė zgjon pėrplasja jote e derės
si gjithnji..
Nėn jorgan kėmbėn shtri
ajo bie nė tė ftohtė..
Paska qenė era qė mbylli derėn
s'paske qenė ti!?
Hej, bela..
duhet tė ēohem, se e di
nė divan pambuluar
do tė kete zėnė gjumi ty
Sahati trokiti: njė, dy!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:39

Nuk kuptova atėhere..

O Zot, ēfare gjenialiteti
te jep te bėrit esėll!
Te kuptosh nje pyetje aq te thjeshte
Qe bota e dinte prej mijra vjetesh..
"A me ndjen ti mua?
Nuk di ē'mėrmėrita atehere
mendimesh e ndjenjash ngatėruar
U ktheva sot prape kėtu
A vlen pergjigje e vonuar?
Po, i dashur te ndjeja
Siē nuk kisha ndjere me pare
Ndofta dyfish,
per ty qe te mungoja une
dhe per mua
qe lumi me kish marre
Po, i dashur, te ndjeja
Te ndjeja aq sa fryma me merrej
por e verteta ish qė
tė shtyja tutje
Se guximi im s'shkonte me tej
Se imazhi i kokes tėnde ne prehėrin tim
Duke u trembur se ai do qe fundi
Po ti, s'e kuptoje qė mund
edhe fillimi te ish?
"Thone tė gjitha ndarjet
si dashurite ngjajne,
por ndarjet pa bashkime
moskuptimin qajnė"

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:39

Vetem nje moment

Jepmeni nje moment qetesie
o njeres!
Vetem nje moment,
jo nga ato qindra qe u kam dhene une
por timin, vetem timin dua
qe tu them syve ēlodhuni,
tu them buzeve mos flisni,
mendimit te lodhur ti them Ndal
se edhe bota ndali
nje ēast ..
Jepmeni nje moment,
vetem nje moment prehje dua
qe pastaj ne tornedo te kthehem
me vehte tu marr, ne qiell tu ngre
e pastaj
perjetesisht te fle..

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:40

Tri here e hutuar sot..

Sot qe te takova ty:
Me kaloi pa vene re
stacioni i autobuzit ku do zbrisja,
Ngaterrova telefonin e shtepise,
qe tu thoja se do vonohem,
I lashe motrat pa mėnd
kur thirra vellain me emrin tend!
A te mjaftojne keto te tria
Te thuash e trullosur nga dashuria?

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:40

E papritura

Ē'qe kjo e papritur
pėr ne sonte!
Habitur, shtangur ,
mekur mbetėm tė dy,
bota s’qenka aq e madhe,
sa thonė,
pėr t’mė harruar ti mua,
e humbur unė ty..

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:40

Dhimbja

Oh, sa e rėndė kjo barrė,
e rėndė sa padrejtėsia
e di qė tė theu nė dysh
kur e lėshova mbi ty,
Po unė? Besomė i dashur
tani mbaj atė dhe
dhimbjen tėnde.. tė dyja!

Tė mėrzita sot, e di,
e pashė nė largimin tėnd,
e ndjeva nė heshtjen tėnde,
dhe do ta vuaj nesėr nė
pendimin qė mė njohe..

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:40

Ditlindja jote ne kutine e postes

Ti nuk do te jesh aty ne ditlindjen tende
kutia e postes do presi urimet per ty,
Urimet, pergezimet, perqafimet
Mbase edhe puthjet ajo do t'i prese
Po si do ti nxerė valle?
Ato do te shtohen, do shtyhen,
nga pritja e gjate do merziten,
ndoshta zemerohen, qetesohen
e pastaj
njera tjetres do i bejne vend,
me durim do presin sa te kthehesh
per te te lene pa mėnd!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:41

Ike..

Asnje hi, asnje bye
u be nje jave, dy, tri
nje mungese kaq e gjate..
Vras mendjen ku do jesh
Mos ke shkuar ne Shqiperi?
Tek zemra jote do jesh
me siguri, e ku tjeter?
Sado dashurira ketu te gjesh
e para, e pare mbetet
s'u beka kurre e vjeter..
E dija se do ikje
se malli te qe shtuar
rritur kishe floket
heshturazi nen qepalla
mberthyer mbaje lotet
Po si ike keshtu o shoku im
asnje fjale s'me the,
Pa marre asnje nje cope leter
A nuk te pata thene, qe
edhe une... kam dike atje?

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:41

Moment

U ktheve nje moment
sa te shkembenim lotet,
vetem nje sekond
sa te me ngrije koken
u largove i kerrusur
duke mallkuar boten.

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   8/10/2009, 19:41

Dashuri adoleshentesh

U be tre dite i dashur
qe s'jemi pare
Ē'po ndodh me ty? Ku je?
Malli s'te ka marre ?
Kam vrare buzen e dashur
e ti nuk e di
sa po me ēmend mendimi
qe s'te puth dot ty
Lerme mua keasj radhe
nuk do t'e lendoj,
ku i dihet , i dashur
mund te te sheroje
Edhe une kisha vrare doren
ate dite qe m' the te dua,
buzet vure lehte mbi plagen,
dhe oh, dora mu sherua!

B.T.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ēukitje nė dritare - Albana Mėlyshi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: