Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Aida Dizdari

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Aida Dizdari   7/10/2009, 23:07

Mbame...


se jam shkume e te shkrij ne duar,

mbame kur jam e dashur,

kur jam vete-mohuar;

mbame kur lind per ty

e kur jam rrezuar,

mbame kur jam e rritur,

mbame kur jam leshuar...

Mbame se vdes

kur jam larg teje,

se me je si dielli pas nje rrufeje;

mbame te gjalle e te praruar,

se s'dua te vdes larg teje,

po s'dua te te vdes nder duar...

Korrik 2002
Mbi zjarrinTretem ne flaken time

e ti se kupton

se zjarri eshte i imi

e ndizet me urdhera te mi.

Nuk kupton

se me urdherat e tu

s'ka flake,

por hi...

Tetor 2002

Aida Dizdari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Aida Dizdari   7/10/2009, 23:09

lulja !!!
lulja e jote me eshte thare
me kujtimin qe kam pase
une me lot po e ujis
emrin tend e peshperis
kete poezi e shkruj me vaj
aty i shoh syt e saj
sikur dojne te me tregojne
se prap me dashurojne
dua te bertas me ze te qaj
e di se une kam bere shum faj
dua ti vras brengat pak
me shishe skenderbe konjak .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Aida Dizdari   7/10/2009, 23:09

atdheu !!!
qe diten qe ika
qe kur ste kam pare
nga lotet qe kam derdhur
shamia s'eshte thare
shume dite kaluan
sot u bene tre muj
qe une vuj
vuj ne dhe te huj ......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Aida Dizdari   7/10/2009, 23:12

NJE LUGE MJALTE


Lulen e brishte me petlen roze

qe kryet ul me turp para rrezes se ngrohte e te bardhe,

polenin prej thekes delikate,

e lengun prej pistilit kryelarte......gumezhimen e ujit qe shpertheu prej rrenjes

e gjethen ia drejtoi diellit,

kripen e shpirtin e tokes

e more, dhe lotin e qiellit......muziken e barit vallezonjes

e perkedheljen e eres,

enderren e fares, fjetjen e botes,

ringjalljen, jeten......zemren e celur qe rrjedh njesh me gjakun

ne trupin e vockel

dhe krahun e tejdukshem te bletes,

zhurmen e punes ne zgjua,

hojin e embel e gjumin e mbretereshes,larezimin me ar

e njeriun nga te erdh' ngrohtesia,

e ke ti parajseza ime e vogel ne toke...

lugeza e mjaltit ne buzet e mia.Aida Dizdari

Janar 2003
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Aida Dizdari   7/10/2009, 23:12

E PANJOHURA


Per ty kam pyetur nje fije diell

e panjohura lekure-qelibar.

Me feshferiu, me pshehretiu

se as te njihte e as te kishte pare.Per ty moj zonjeze buzekuqe

me floke e faqe te perskuqur

kam pyetur nje blete dhe nje lule,

nje yll, nje krua edhe nje flutur.Per ty moj pyeta e bukur

se desha te te them nje fjale,

qeshjen kur e leshove ashtu kot

edhe veshtrimin tend te arte,dicka me dhembi thelle ne shpirt,

ne gisht unaza me perveloi,

se pshehretima e djalit tim

thelle ne shpirt me semboi...Ti erdhe e ike si nje vegim,

ne ate tren me shume pasagjere

ne koridor e ne kabine

sec le nje ere, sec le nje ere...Krahesh te mia ai erdhi

buzen me buze ma takoi,

po heneze, s'di pse me dhembi

kur shtat me shtat ai me pushtoi.S'di pse me dhembi kur tha "Te dua"

e me veshtroi porsi kaprolli,

ne syte e tij deshire dhe faj,

nje gjysme prekjeje, ne shpirt me drodhi.Aida Dizdari

Janar 2003
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Re: Aida Dizdari   7/10/2009, 23:13

Pese caste

I

Cdokush vdes mbi nje rreze dielli

sic mbi nje rreze dielli mbin...

Nje cast shkelqejme te flakeruar

pastaj bijme ne harrim.

II

Ti me vjen me yllin e mengjesit

e s'shkon nje cast nga mendja ime

dhe gjumin ma ke rrembyer

ndaj nates humb ne enderrime...

III

Kokrrize rere je ti per mua,

kokrrize rere jam une per ty...

...ne shkretetire u kerkuam,

u gjetem e u beme dy.

IV

Pellumb i bardhe me syte e shkruar

ne mos qofsh bere per shume lartime,

eja me mua te fluturosh dashurise,

pellumb i bardhe i paqes sime.

V

Uji i nxehte me rodhi trupit

e te harrova per nje cast,

po e largove lehtas perden

e uji na mbuloi bashke..._

_

Aida Dizdari

Janar 2003
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Aida Dizdari   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Aida Dizdari
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: