Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Agim Faja

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Agim Faja   26/9/2009, 20:35

Nė kuadėr tė muajit tė kulturės kombėtare nė Shqipėri dhe nė Kosovė, u prezantua nė qytetin e Prizrenit libri "Gjashtė ditė nė tokėn ėndėrr", shkruar nga Piktori i Merituar Agim Faja.


Sekretari i shoqatės "Pal Engjėlli", Halim Maloku, tha pėr ATSH-nė se "libri i piktorit Agim Faja pėrmbledh pėrshtypjet e udhėtimit nė Kosovė, qė artisti i mirėnjohur nga Shijaku ka kryer dy vjet mė parė, gjatė njė veprimtarie tjetėr tė pėrbashkėt kulturore'.

Piktori Agim Faja, i cili ėshtė mjaft i njohur si ilustruesi i abetares sė gjuhės shqipe, ka shkruar disa monografi dhe libra historikė.

Nė ceremoninė e promovimit, drejtori i Departamentit tė Kulturės dhe Arsimit nė komunėn e Prizrenit, Urim Ukymeri, vlerėsoi librin e artistit Faja si "njė dėshmi e kulturės dhe vlerave tė pėrbashkėta tė shqiptarėve nė tė dy anėt e kufirit".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Agim Faja
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: