Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Abdullah Konushveci

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:22

Skicė pėr njė elegji

Ja
Kjo shtėpi
Ka njė tė vrarė
Dhe kjo kėtu
Dhe kjo pranė saj
Dhe kjo tjetra
Dhe kjo dhe kjo dhe kjo

Ja
Dhe ajo shtėpi
Ka njė tė vrarė
Dhe ajo atje
Dhe ajo pranė saj
Dhe ajo tjetra
Dhe ajo dhe ajo dhe ajo


A.K.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Si e krijoi Zojsi Dardaninė   26/9/2009, 16:23

Si e krijoi Zojsi Dardaninė

Nuk dihet
Nga koka a nga kofsha
Zojsi nxori Dardaninė
Dhe e deshi, e deshi, shumė e deshi
Nga dashuri e madhe
Kish rrezik ta mbyste

Sot e atė mot
E varim nė dardhė
Dashurinė e tij tė madhe
Dhe kryqin e marrim nė shpinė
Duke pritur tė ndodhė mrekullia
Eshtrat i bėjmė grumbull
Nė Kodrėn e Kafkave


P.S. Zojsi = Zeusi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:23

Dhe ikim ikim ikim

Mbase ikim ikim ikim
Nga dhomat e mbushura ofshamė
Dhe dalim shesheve
Po sheshet janė tė lara nė gjak

Ndodh largohemi nga rrugėt
Qė klithin nė fytyra fėmijėsh
Dhe i mbyllim sytė
Kur Mezia i ngul ushtėn
Demit tonė tė Zi
Nė Mozomazinė e pėrhumbur
Dheu na rrėshqet nėn kėmbė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:23

Duke pritur Gjergjin e Ri

Ai do tė vijė
Ti do ta ēosh patjetėr
Ne do tė dalim dhe do ta presim
Me tupan e me zurna
Do ta marrim do ta hipim
Lart mbi supe
Do t'i brohoritim
Derisa tė mos kemi zė

Ai do tė vijė
Se ne e presim
Si Shpėtimtarin si Shėlbyesin
Do tė shkelė kėmbėzbathur
Mbi Dheun tonė
Do tė ndezė qirinj
Te varret tona

Ai do tė vijė
Ne e shohim ėndėrr pėrnatė
Ėshtė kripėgjatė
Dhe nuk i trembet bishės
Qė s'na lė tė dalim
Nga portat e qytetit

Ai do tė vijė
Ta therė nė fyt bishėn
Do t'i pastrojmė puset
Do tė gjuajmė peshk
Dhe shpesė dhe kafshė
Do t'i njomim flitė pėrsėri

Ai do tė vijė
Se ne e presim
Se ne vdesim pėrditė e mė shumė
Se qyteti bie erė kufomė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:24

Vdekja e dytė e Gjergjit*

Kur derdhet atdheu nė det
Shkulet shkėmbi fusha mali
Terri derdhet me shtėmba
Dhe thikat vezullojnė

Vlorėn e zėnė ethet e dridhet
(Babi, do t'i kenė tretur
Gjergjit eshtėrat
Se Atdheu po derdhet
Pėrsėri nė det)
Drilonit s'mund t'i them
Ji i fortė
Dritoni ėshtė bėrė dhé

Dhe ata po e shohin
Se s'ėshtė kjo mė
Lojė me qen e mace

* Vjershė pėr eksodin e madh nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:24

Ėndrra... pastaj Vlora

Diqysh shkuam nė njė planet tjetėr
Ku kishte bukė qumėsht mish
Dhe s’kishte milicė

Shqiptarėt ishin shumė tė mirė
Preheshin hijeve
Hidhnin valle shesheve
Bėnin dashuri tė mėdha

Disi... kur hyri Vlora nė dhomė
Babi mbrėmė me dy orė natė
Na shkallmuan derėn pėrsėri
Ata qė s’mund t’u zė emrin nė gojė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:24

Jeta nė Mozomazi

Nė Mozomazi mund tė vdesėsh ēdo ēast
Tė kėputesh si lule nė erė
Dhe tė vazhdosh sė jetuari pas vdekjes
Me tė gjallėt e vdekur pėrreth
Qė ruajnė kujtimin tėnd tė pėrgjakshėm
Si vashėn e mallit tė parė

Nė Mozomazi jetohet pėr mrekulli
Aktor mund tė jesh kur tė duash
Dhe tė ndėrrosh jetė kur tė tė teket
Si njė aktor i palodhshėm tragjik

Ja pse nė Mozomazi pihet shumė raki
Dhe pagjumėsia bėhet ėndėrr e ankthshme
Dhe njerėzit kanė turp tė gjallojnė
Karshi thneglave milingonave karkalecave

Qė kryejnė punėt e ditės e natėn ēojnė dashuri

Zot
Nė Mozomazi nuk shihet njeri
Se nata bie aq shpesh
Dhe terri ėshtė aq pis

Ēdo gjė qė lėviz ecėn fluturon
Shoqėrohet lehaqensh larashėsh laureshash
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:24

Kthimi i dritėsorėve

Dritėsorėt do tė kthehen
Me leshra tė kėrleshur
Me thonj tė paprerė
Me trup-duar-fytyrėdheu

Do tė pėrplasen brenda
Do tė na zėnė pėr fyti
Do tė na shkulin pėr flokėsh

Dhe ne s’do t’i shohim
Se ata janė prej drite
Se nuk bėjnė hije mbi dhé

Ata e kanė pushtuar
Zemrėn e tokės
Dhe kupėn e qiellit

Dritėsorėt do tė kthehen
Tė na mėsojnė zejėn e vdekjes
Tė na japin pak zemėr tė tokės
Pak kupė tė qiellit

Tė dehemi dhe ne

Me hirin e zjarrit
Tė mos jemi vetėm hije mbi dhé
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:25

Vjershė ekspresioniste

Qielli ka ethe
Dhe mban erė gjak
Nga zogjtė e hekurt
Qė i therin gjirin

Mjeshtrit e vdekjes
E punojnė shkel e shko tokėn
Koka duar kėmbė
Hedhin ngado

Si t’i mbledh gjymtyrėt
Para se tė bjerė nata
Dhe t’i kall nė dhe
Para se t’u bien nė erė
Larashėt oshėnarėt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:25

Mungesa e lirisė

Ti ishe
Njė mėngjes i freskėt
Qė lėshonte
Tinguj tė kthjellėt

Dhe ishe njė kopsht i derdhur
Zot sa i derdhur
Me erė me ngjyrė
Mbytje ēdo gjė pėrreth

Nga duart nga yjet
Si nga njė libėr i hapur
Mund tė parathoshe ēdo gjė

Si fatthėnė e rysur qė ishe

Po jepeshe lehtė
Si njė kafshė
E lodhur nga ndjekjet
Se nė flokė
Nė ballė
Nė sy
Kudo
Tė vihej re
Mungesa e lirisė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
BlueScreen
Senior Member
Senior Member
avatar

Male
Numri i postimeve : 912
Age : 34
Location : Anonimus
Registration date : 04/09/2009

MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   26/9/2009, 16:25

Zonja Mėmė

Jam lodhur duke pritur
Zonja Mėmė
T’i nisėsh shėrbėtorėt e Tu
(Dhe unė shėrbėtor Yti jam)
Tė m’i kėputin hekurat

Jam bėrė njė ashtlėkurėnajė
E ka rėndė
Dhe toka tė mė mbajė
Ku ta kėput kokėn
Mbėshtetur pėr muri

Ti Zonja Mėmė
Mos resht tė m’i ledhatosh shpresat
Po mbahem pėr njė fije floku
I bindur se ėshtė floku Yt i thinjur

Zonja Mėmė
Mendimet pėr Ty
M’i vrasin nė rrugė
Po malcimet e plagėve
Ti m’i ndien
Dhe ballin rrėzon nė shuplakė

Ti duhet ta dish
Zonja Mėmė
Kur mė hipėn zjarrmia
Ai kroi i cemtė
Qė rrjedh dikund aty pranė
Je Ti

Kur mė ngushtohen rrugėt
Dhe e kam pisk

E di se Ti
Zonja Mėmė
Do tė mė hapėsh njė shteg
Se me Ty ėshtė liria
Dhe dashuria ime pėr Ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Abdullah Konushveci   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Abdullah Konushveci
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Arti dhe Kultura :: Letėrsia-
Kėrce tek: