Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Jet Li ėshtė aktori mė i paguar kinez

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Jet Li ėshtė aktori mė i paguar kinez   26/11/2007, 15:02

Ngritja e filmit kinez ka rezultuar edhe me rekordin e ri tė pagesave pėr yjet e aktrimit tė kėtij vendi.
Ylli i filmave aksion kinez Jet Li, i famshėm edhe pėr shumė filma tė mėdhenj nė Hollywood, ėshtė bėrė aktori mė i paguar nė historinė e Kinės, duke marrė madje 13 milionė dollarė pėr njė rol tė vetėm!
Bėhet fjalė pėr filmin “The Warlords”, pėr tė cilin gjysma e buxhetit prej 40 milionėve ka shkuar pėr pagesa tė aktorėve, pėrfshirė edhe 13 milionėt e pėrmendur pėr Jet Li. Nė kėtė film luan edhe ikona e kinematografisė sė Hong Kongut, Andy Lau, pėr honorarin e tė cilit ende nuk dihet asgjė, por supozohet se, pėr shkak tė statusit tė tij, tė jetė afėr me pagesėn qė do ta marr Li.
Producentėt thonė se nuk u dhimbsen paratė e dhėna sepse Jet Li garanton sukses global dhe kthim tė parave tė investuara.
“The Warlords” ėshtė njė epikė luftarake e bazuar nė tregimin mbi dinastinė Quine, i cili do tė shfaqė premierėn e tij nė Azi.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Jet Li ėshtė aktori mė i paguar kinez
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Zona Administrative :: Tema tė kaluara-
Kėrce tek: