Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Shqipėria dhe Kosova, tė pasura me rezerva minerale

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Shqipėria dhe Kosova, tė pasura me rezerva minerale   3/8/2009, 21:55

Shqipėria dhe Kosova janė shumė tė pasura me rezerva minerale, vlera e tė cilave ėshtė qindra miliardė dollarė. Nė Shqipėri, ka rezerva minerale nė krom, baker, nikel, kuarc, magnez e kobalt, ndėrsa Kosova ėshtė e pasur nė qymyr, ar, argjend, arsenik dhe hekur. Tė paktėn kėshtu shkruajnė disa faqe tė specializuar ndėrkombėtare, tė sektorit minerar, duke iu referuar studimeve. Sipas tyre, nė dy vitet e fundit, veriu i Shqipėrisė, kryesisht Tropoja dhe Kukėsi, janė shndėrruar nė pika eksplorimi. Tė dhėnat zyrtare flasin, se nė kėtė zone janė gjetur 800 zona tė reja, vend-mbajtėse tė kromit. Ekspertėt thonė, se kjo zonė ka rreth 500 milionė ton, rezerva nė krom.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Shqipėria dhe Kosova, tė pasura me rezerva minerale
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: