Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Laura Pausini vetėm do tė shkruajė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AdmiraL
Webmaster
Webmaster
avatar

Male
Numri i postimeve : 1911
Age : 98
Location : World
Job/hobbies : Basketball
Humor : Mr Bean
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Laura Pausini vetėm do tė shkruajė   26/11/2007, 04:26

Laura Pausini ka prezantuar te marten DVD e saj te re
me titull "San Siro 2007". Kjo permbledhje ka dale vetem ne Itali, dhe do te permbaje koncertin e plote te 2 Korrikut ne stadiumin ikone te Milanos, bashkepunimin e saj me Tiziano Ferron ne ripunimin e kenges se ketij te
fundit "Non me lo so spiegare", si dhe do te jene 15 prej kengeve te saja me te mira.
"Ate dite isha shume e zemeruar me shiun, qe vazhdonte te binte, dhe mund te na shkaktonte shume probleme teknike. Nuk e shijova plotesisht koncertin sepse isha nervose...
Me kete DVD kam dashur te shoh ate qe kam humbur ate dite nga tensioni, e me mua besoj se duan ta shohin shume te tjere" - ka treguar
Laura, e qeshur, ne konferencen per shtyp mbajtur me kete rast.
"Shtanga nga fakti, se si publikur rezistoi aq shume, edhe pse shiu binte litar.
Spektakli i vertete per mua ky ishte, te shihje njerezit tek kenaqeshin pavaresisht kushteve.
Do te doja te kisha koncerte te tjera si ai, edhe pse pa shi, por kjo do te ndodhe ne te ardhmen. Ne fakt gjate vitit te ardhshem kam ndermend vetem te shkruaj"
Ajo ka vazhduar te flase per gazetaret e pranishem.
"Kam shkruar deri tani 2 kenge, dhe me kane ngelur nje sere pjesesh nga albumi i meparshem, edhe pse nuk me bindin shume. Ne horizont eshte edhe nje bashkepunim me kompozitorin e madh Ennio Morricone"
Mes tyre ka nje dashuri qe zgjat prej kohesh, dhe ishte muzika e ketij te fundit qe mbylli koncertin e San Siros.
Arsyeja qe bashkepunimi nuk ndodhi me heret, ishte sepse Pausini ka qene gjate gjithe kohes ne turne ne SHBA, dhe asnjehere gjerat nuk konkorduan.
E pyetur per duetet qe do te donte te bente, fituesja e nje sere cmimeve nderkombetare perfshi ketu Latin Grammy, ka thene se do te donte nje kenge me Madonnen, Alicia Keys ose Amy Winehouse.
Pas pak ditesh, me 27 te ketij muaji, Laura do te publikoje edhe nje liber i titulluar "Fai quello ke sei" (Bej ate qe je) i cili permban pjese nga ditari i saj, fotot e shkrepura nga i mirenjohuri Antonio Motta, si dhe nje
sere mesazhesh te shkruara nga fansat. "Mundohem te jetoj ne menyren me normale te mundshme, por kam gjithashtu detyrime kundrejt
publikut. Gjithashtu kam nje kontrate per te respektuar, qe nuk e kam nenshrkuar pa u menduar, por gjithsesi nuk do te bej kurre nje disk, pa qene plotesisht gati. Nuk mund te pushoj asnjehere per 5 vjet, edhe pse po te ngelja shtazene... do te pushoja pak me gjate. Kam dy
vjet me nje person i cili ka tre femije. Sapo kam filluar ti njoh, dhe s"me duket momenti i duhur. Por nuk i dihet asnjehere" - e ka mbyllur Laura Pausini fjalen e saj, me nje buzeqeshje te cilter.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://AdmiralhackeR.hi5.com
 
Laura Pausini vetėm do tė shkruajė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Zona Administrative :: Tema tė kaluara-
Kėrce tek: