Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Italianėt manifestuan nė kujtim tė viktimave tė mafias

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Italianėt manifestuan nė kujtim tė viktimave tė mafias   23/3/2009, 04:04

Mijėra persona manfestuan sot nė Napoli kundėr mafias nė kuadėr tė Ditės nė kujtim tė viktimave tė “Oktapodit". Kortezhi i drejtuar nga anėtarė tė familjeve tė viktimave tė mafias, pėrbėhej nga mijėra persona tė ardhur nga tė gjitha zonat e Italisė dhe tridhjetė vende nga mbarė bota. Katėr mafiet italiane, - Cosa Nostra siēiliane, Camorra napolitane, ''Ndrangeta kalabreze dhe Sacra Corona Unita e Puljas - kanė shkaktuar mė shumė se 900 tė vdekur gjatė dhjetėvjeēarėve tė fundit.Shkrimtari italian Roberto Saviano, autor i best-sellerit tė pėrshtatur pėr kinemanė "Gomorra" dhe i kėrėcnuar nga Camorra pėr arsye tė kėtij libri-hetim mbi krimet e mafias napoletane, bėri njė shfaqje surprizė pėrpara manifestuesve nė fund tė marshimit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Italianėt manifestuan nė kujtim tė viktimave tė mafias
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: