Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 Solana:NATO e pazėvendėsueshme pėr BE-nė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: Solana:NATO e pazėvendėsueshme pėr BE-nė   23/3/2009, 04:00

Kryediplomati i BE-sė, Havier Solana hodhi poshtė kėrkesėn e Rusisė pėr njė arkitekturė tė re sigurie euro-atlantike, duke vlerėsuar se njė shfrytėzim mė i mirė i Kėshillit NATO-Rusi do tė mjaftonte pėr tė zbutur shqetėsimet e Moskės. Arkitektura qė kemi aktualisht "funksionon mirė pėr ne, dhe nuk ėshtė nevoja tė ngremė njė tjetėr", nėnvizoi Solana gjatė njė debati me shefin e diplomacisė ruse, Sergueļ Lavrov nė Bruksel. Shefi i diplomaciė ruse kėrkoi njė arkitekturė tė re, ku tė pėrfshihet negociimi i njė traktati tė ri qė pėrmban "angazhime juridikisht detyruese", por Solana tha se negociimi i "njė traktati ligjėrisht detyrues do tė donte shumė kohė".Solana vlerėson se evropianėt dhe amerikanėt duhet tė "provonin t'u pėrgjigjeshin shqetėsimeve tė Rusisė, por pa e komplikuar sė tepėrmi strukturėn aktuale".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
Solana:NATO e pazėvendėsueshme pėr BE-nė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: