Albade.com
Pėrshendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma nė faqen tonė, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund tė identifikoheni qė tė merrni pjesė nė
diskutimet dhe temat e shumta tė forumit tonė.

- Nė qoftė se ende nuk keni njė Llogari personale nė forumin tonė, mund ta hapni njė tė tillė duke u Regjistruar
-Regjistrimi ėshtė falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...

Me Respekt dhe Kėnaqėsi:
Staffi i Forumit Albania Server Forum

Vizitor tė nderuar dhe tė rrespektuar nėse dėshironi qė pop login tė mos shfaqet klikoni butonin DO NOT DISPLAY AGAIN
Albade.com


 
PortalPortal  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  RegjistrohuRegjistrohu  ForumForum  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  KėrkoKėrko  identifikimiidentifikimi  
Mirė se vini nė forumin "www.Albania.bestgoo.com". Ju dėshirojm argėtim tė kėndshėm, kaloni sa mė mirė nė mesin tonė.

Share | 
 

 BE me njė zė nė Samitin e 20 vendeve mė tė zhvilluara

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TheBest
Moderator
Moderator
avatar

Male
Numri i postimeve : 4519
Age : 30
Location : Deutschland
Job/hobbies : Fraer
Humor : Filmat qesharake
Registration date : 13/11/2007

MesazhTitulli: BE me njė zė nė Samitin e 20 vendeve mė tė zhvilluara   23/3/2009, 03:51

Njėzetė e shtatė shefat e shteteve apo tė qeverive tė vendeve anėtare tė Bashkimit Evropian harmonizuan qėndrimet qė Evropa tė jetė unike dhe tė flet mė njė zė nė Samitin e 20 vendeve mė tė zhvilluara qė brenda dy javėsh do tė mbahet nė Londėr. Atje do tė marrin pjesė vetėm katėr shtete mė tė zhvilluara evropiane plus Ēekia si kryesuese aktuale me Bashkimin, por ato duhet tė flasin nė emėr tė 27 vendeve. Dy mesazhet kryesore janė se Bashkimi nuk dėshiron pako plotėsuese pėr pėrballjen me krizėn dhe se Evropa nė kėtė Samit dėshiron tė paraqitet si udhėheqės nė reformat e tregjeve financiare. Krahas kėsaj, liderėt miratuan edhe disa masa konkrete. Aktualisht, pesė miliardė eurot do tė investohen nė rrjetet energjetike dhe pėr shkėmbimin e informacioneve. Bėhet fjalė pėr pakon e parė pėr nxitjen e ekonomisė nė nivel tė Bashkimit. Fondi i krizės i Bashkimit Evropian pėr shtetet jo likuide jashtė eurozonės do tė dyfishohet nė 50 miliardė euro dhe se prej tij mė sė shumti do tė pėrfitojnė shtetet e Evropės lindore. Evropianėt kėrkojnė edhe rritjen e kapitalit tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar pėr 250 miliardė euro plotėsues. Brukseli po e bėnė hapin e parė me pjesėmarrje prej 75 miliardė eurosh. Mirėpo, kėtu Bashkimi Evropian po e tėrheq vijėn e kuqe pasi tashmė ka ndarė 3.3 pėr qind tė Pridhimit Bruto vendor pėr nxjerrjen e ekonomisė nga recesioni.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.albade.com
 
BE me njė zė nė Samitin e 20 vendeve mė tė zhvilluara
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Albade.com :: Shtypi dhe Politika :: Arena Ndėrkombėtare-
Kėrce tek: